عکس ، سلاحی که روس ها مانع از درز اطلاعات آن می شوند!

به گزارش مجله کامسا، این شی ممکن است تا حد زیادی یکی از مؤثرترین ایده ها در خصوص نحوه برخورد با پیاده نظام بدون استفاده از هیچ سلاح آتشین باشد.

عکس ، سلاحی که روس ها مانع از درز اطلاعات آن می شوند!

امیرحسین فوقانی- Kugelpanzer یا (تانک نورد) پس از جنگ جهانی اول به وجود آمد. مهندسان آلمانی در کوشش بودند راه حلی بیابند تا مسیری را برای پیاده نظام باز نمایند. این تانک به عنوان سپری برای پیاده نظام در برابر مسلسل ها عمل می نماید، مسیری ایجاد می نماید و هر مانعی را که پیش رو دارید را از بین می برد.

چنین ایده هایی در واقع پس از جنگ جهانی اول با مفاهیمی مانند تانک تامبل وید از سوی آمریکایی ها در سال 1936 و حتی در طول جنگ جهانی اول با مفاهیمی مانند ترفاس-واگن در سال 1917 به وجود آمد، حتی اگر جنگ جهانی اول به این معنا باشد. جنگی برای توقف همه جنگ ها باشد، همه می دانستند که قرن بیستم حداقل شاهد جنگ دیگری خواهد بود.

این تانک یا وسیله نقلیه، به وسیله شرکت معروف Krupp به عنوان وسیله ای برای داشتن یک نفر در میدان جنگ بدون به خطر انداختن جانش، ساخته شده است. اولین نمونه اولیه در واقع به MG 42 یا حتی 34 اجازه می داد که دقیقاً زیر کل ویزور قرار گیرد. این به راننده اجازه می دهد در صورت لزوم از خود دفاع کند.

با ارتفاع 1.5 متر (4.9 فوت) و طول 1.7 متر (5.5 فوت) فقط برای یک فرد با جثه میانه و بعلاوه یک موتور کوچک تک سیلندر 2 زمانه که تانک را به حرکت در می آورد کافی بود. حداکثر سرعت 8 کیلومتر در ساعت (4.9 مایل در ساعت) که برای مقدار تانک در واقع بسیار کند است.

آنچه شما به آن نگاه می کنید درب یا بهتر بگوییم دریچه است که به راننده اجازه ورود و خروج از مخزن را می دهد. متأسفانه تعداد بسیار کمی یا تقریباً هیچ عکسی از جنگ جهانی دوم یا دوران پیش از جنگ وجود دارد که کوگلپانزر را به تصویر می کشد. تصویری که در بالا می بینید به وسیله روس ها در جنگ جهانی دوم دزدیده شد و تا سال 2017 در موزه Kubinka پنهان شد، زمانی که آنها تصمیم گرفتند حقیقت را طرد نمایند.

از سوابق یافت شده به وسیله مورخان، تنها یک تانک فراوری شده است، که نمایشگاهی است که به وسیله روس ها تسخیر شده است. علت عدم موفقیت در فراوری این بود که ارتش آلمان متوجه شد که جنگ جهانی دوم بسیار بیشتر بر جنگ زرهی متمرکز خواهد بود. بنابراین، زره 5 میلی متری Kugelpanzer ناکارآمد خواهد بود، زیرا حتی می توان آن را با تفنگ های 20 میلی متری پیاده نظام یا مسلسل های سنگین 12.7 میلی متری سرنگون کرد.

جالبتر این است که حتی تا به امروز نیز فلز مورد استفاده برای فراوری این تانک تعیین نیست و روس ها اجازه نمی دهند نمونه متالورژیکی برای بررسی فلز گرفته گردد. علت اینکه من سال فراوری را ذکر نکرده ام این است که هیچ سابقه ای از زمان فراوری آن وجود ندارد.

متأسفانه شکاف های زیادی وجود دارد زیرا اطلاعات زیادی در خصوص این تانک بسیار جالب و بعلاوه طراحی که به بازی آورده است در دسترس نیست. من بعلاوه معتقدم که اگر این تانک در زمان جنگ جهانی اول می رسید، پتانسیل بالایی برای کارآمدی داشت.

منبع: هیستوری آف یستردی

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1248

به "عکس ، سلاحی که روس ها مانع از درز اطلاعات آن می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، سلاحی که روس ها مانع از درز اطلاعات آن می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید