متن شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس به خاطر پُست جنجال آفرین

به گزارش مجله کامسا، فدراسیون فوتبال هند از باشگاه پرسپولیس به خاطر انتشار یک پست جنجال ساز در صفحه این باشگاه در شبکه های اجتماعی به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرد.

متن شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس به خاطر پُست جنجال آفرین

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نسخه هندی سایت گل، کنفدراسیون فوتبال هند اظهار داشت که از باشگاه پرسپولیس به دلیل انتشار یک پست در فضای مجازی که مضمون آن تبیعیض آمیز و تحقیر آمیز بوده است به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) شکایت نموده است.

در این پست که باشگاه پرسپولیس آن را حذف نموده است، به ماجرا فتح هند توسط نادرشاه اشاره و کسب پیروزی نماینده ایران مقابل تیم گوای هند در گروه E لیگ قهرمانان آسیا به غنیمتی بزرگتر از الماس معروف کوه نور تشبیه شده است.

در نامه ارسالی فدراسیون فوتبال هند به AFC که در آن به تخطی باشگاه پرسپولیس از بندهای 50 و 58 اساسنامه اخلاقی و انضباطی AFC اشاره شده، آمده است: فدراسیون فوتبال هند مراتب شکایت خود از رفتار نامناسب باشگاه پرسپولیس، نماینده کشور ایران قبل از شروع رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و به طور خاص قبل از سفر به هند را اعلام می دارد. این باشگاه یکسری پست های معین را در صفحه رسمی اش در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که منجر به جریحه دار شدن احساسات مردم هند شده و واکنش رسانه ها را در پی داشته است. این پست نشان دهنده یک رویکرد هجومی غیرمنطقی نسبت به فدراسیون فوتبال هند و مردم این کشور بود که کاملاً خارج از چارچوب های اخلاقی هر ورزشی است. از آنجایی که این رفتار نامناسب معیناً نشان دهنده ناتوانی آنها در رویدادهای سطح بالای این چنینی است، فدراسیون فوتبال هند قویاً این رفتار آنها را محکوم می نماید و خواستار اقدامی مناسب از سوی AFC علیه باشگاه پرسپولیس است.

به همین دلیل، باشگاه پرسپولیس ضمن حذف پست جنجال آفرین، بیانیه ای برای عذرخواهی از هندی ها منتشر نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 624

به "متن شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس به خاطر پُست جنجال آفرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس به خاطر پُست جنجال آفرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید