معبد اوشو آشرام کجاست؟

به گزارش مجله کامسا، معبد اوشو آشرام متعلق به یک عارف هندی به نام اوشو بوده است که امروزه گردشگران زیادی را برای یادگیری مدیتیشن از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

معبد اوشو آشرام کجاست؟

معبد اوشو آشرام از آن مکان های دیدنی هند است که کمتر کسی آن را می شناسد. این موضوع را می توان با یک جستجوی ساده در اینترنت و تعداد مطالب منتشر شده به زبان فارسی فهمید.

نه تنها در وب گردی بلکه اگر نگاهی به تور های مسافرتی به هند بیندازید و یا از مکان های دیدنی آن بپرسید کم می شود اسمی از این معبد به میان بیاید. شاید این موضوع به دلیل موقعیت مکانی این معبد باشد.

معبد اوشو در شهر پانا هند قرار گرفته است. شهری که نسبت به شهر های دیگر هند مثل دهلی و بمبئی و ... معروف نیست؛ با اینکه شهر پانا جاذبه های درخوری را برای دیدن دارد و پر از مکان هایی است که می توان برای گشت و گذار رویش حساب کرد و کلی نیز سرگرم شد. شاید هم آن قدر معبد های زیبا و معروف در هند وجود دارد که کمتر فرصت بازدید از این معبد برای گردشگران ایرانی پیش آمده است. به هرحال دلیل کمتر دیده شدن این معبد هر چه که باشد، خواندن این مطلب می تواند به شما در شناخت معبد اوشو کمک کند.

همان طور که می دانید هند را کشور هفتاد و دو مذهب می گویند. مهد فرقه ها و مذاهبی که در همه زمینه ها و بعد های این کشور رد پایش دیده می شود. مثلا در زمینه گردشگری تا جایی اهمیت پیدا می کند که دنیاگردان این کشور را با معبد هایش می شناسند. البته نه معبدی که بحث این مطلب ماست.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید معبد اوشو آشرام از آن دسته دیدنی هایی است که آدم های بزرگی مثل استیو جابز اطرافیانش را به دیدن آن دعوت کرده است. گفته می شود استیو جابز در یکی از گفتگو هایش با مدیر فیسبوک از الهاماتی صحبت کرده که در مورد آینده اپل در این معبد به او شده است. فکر می کنم با گفتن این موضوع دیگر برای آشنایی با این معبد اشتیاق زیادی پیدا کرده باشید. لازم است ابتدا از خود اوشو آشرام آغاز کنیم.

اوشو آشرام که بود؟

اوشو نام یک عارف هندی است. یک انسان مذهبی که خودش را وابسته و پیرو هیچ مذهبی نمی دانست و بیشتر بر انسانیت و کشف توانمندی های انسان تاکید داشت. او کتاب های زیادی را از خود به جای گذاشت و پیروان زیادی در سراسر هند داشت. یکی از رسانه ها اوشو را جزء 20 مرد تاثیر گذار قرن بیستم در هند، معرفی کرده است.

اوشو در آغاز در شهر بمبئی بود و بعد از آن به سمت شهر پانا مهاجرت کرد تا بتواند یک آشرام (محل تدریس) تاسیس کند. محلی بزرگتر و راحت تر که دارای تسهیلات بیشتری برای تربیت شاگردانش باشد. بعد ها اوشو از هجرتش به عنوان حرکتی جهت حفظ نسل بشر یاد کرد.

او گفته بود اگر ما نتوانیم در 20 سال آینده انسان تازه ای را خلق کنیم، انسانیت آینده ای نخواهد داشت. فقط زمانی می توانیم جلوی خودکشی همگانی را بگیریم که انسان جدیدی خلق کنیم.

او در آشرام خود که در شهر پانا بود یکسری آموزش های روحانی تلفیقی را ارائه می کرد که ترکیبی از هندوئیسم، جینیسم، ذن، بودیسم، تائویسم، مسیحیت، فلسفه یونان قدیم، بسکمک از عقاید و رسوم مذهبی و فلسفی، روانشناسی، روش های جدید درمانی مدیتیشن و ... بود.

هنوز هم معبد اوشو آشرام به عنوان مکانی برای یادگیری مدیتیشن به شمار می رود. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای یادگیری و یافتن آرامش به این مکان سفر می کنند. البته ممکن است خیلی از مراسم های آن ها به نظر دیگران مسخره و مضحک بیاید اما قسمتی از مراسم مذهبی آن ها است که با آن آرامش پیدا می کنند.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 281

به "معبد اوشو آشرام کجاست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "معبد اوشو آشرام کجاست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد اوشو آشرام کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید