مقایسه جالب هوش مصنوعی با بمب اتم

به گزارش مجله کامسا، زومیت نوشت: وارن بافت از اینکه هوش مصنوعی چه کارهایی می تواند انجام دهد، ابراز نگرانی نموده است.

مقایسه جالب هوش مصنوعی با بمب اتم

وارن بافت، مدیرعامل برکشایر هاتاوی و چارلی مانگر، نایب رئیس این شرکت، در جلسه سالانه شرکت متبوع خود، به سؤالاتی درباره هوش مصنوعی جواب دادند.

در جلسه سالانه شرکت برکشایر هاتاوی، از مانگر سوال شد که آیا ازنظر او هوش مصنوعی تأثیر مثبتی بر سهام و بازار و جامعه خواهد گذاشت؟ مانگر در پاسخ به این پرسش گفت: اگر به کارخانه های BYD چین سر بزنید، مشاهده خواهید کرد ربات ها با سرعتی باورنکردنی مشغول فعالیت هستند؛ بنابراین، ربات های بیشتری در دنیا خواهیم داشت. شخصاً به تبلیغات مرتبط با هوش مصنوعی شک دارم و ازنظر من، هوش قدیمی بسیار خوب کار می نماید.

بافت نیز بیان کرد هوش مصنوعی می تواند کارهای بسیار زیادی انجام دهد. سرمایه دار معروف اضافه کرد دوستش، بیل گیتس، جدیدترین نسخه ChatGPT را به او نشان داده است. بافت اظهار کرد: بیل به من گفت این فناوری جلوتر از زمان خود است؛ اما به نظر من این گونه نبود. این میلیاردر معروف هوش مصنوعی را به علت قابلیت های مختلفی که ارائه می دهد، تحسین کرد؛ ولی گفت: اینکه چیزی می تواند انواع کارها را انجام دهد، من را نگران می نماید.

صحبت های بافت درباره تهدیدهای هوش مصنوعی به اظهارات ماسک شباهت دارد. مدیرعامل تسلا و یکی از بنیان گذاران OpenAI ، هوش مصنوعی را بزرگ ترین تهدید وجودی بشر دانسته و حتی آن را خطرناک تر از کره شمالی توصیف نموده است.

بافت بارها گفته است جنگ هسته ای بزرگ ترین ترس او است و فکرکردن به چنین موضوعی باعث می گردد شب بیدار بماند. او مقایسه هوش مصنوعی و سلاح های هسته ای را با نقل قولی از آلبرت اینشتین شرح داد. اینشتین پس از شکافتن اتم گفت: قدرت آزادشده از اتم همه چیز را تغییر داده است، غیر از طرزتفکر ما؛ بنابراین، به سمت فاجعه ای بی نظیر حرکت می کنیم.

بافت در بخش دیگری از شرحاتش گفت: هوش مصنوعی می تواند همه چیز غیر از تفکر مردم را در دنیا تغییر دهد و پیشبرد فناوری مذکور گامی بزرگ است.

تِک اسپات می نویسد درحالی که استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت تصاویر، محتوای متنی و... بحث برانگیز است، بعضی می گویند این فناوری می تواند مسائل بسیار زیادی در پی داشته باشد. جفری هینتون، معروف به پدرخوانده هوش مصنوعی، هفته گذشته گوگل را ترک کرد و هشدار داد سیستم های مبتنی بر این تکنولوژی بسیار خطرناک هستند.

البته بافت و مانگر، تنها افرادی نیستند که درباره آینده هوش مصنوعی ابراز نگرانی نموده اند. این دو نفر در گذشته نیز صحبت هایی علیه رمزارزها مطرح کردند. به عنوان مثال، بافت گفته بود برای خرید کل بیت کوین های موجود در دنیا حاضر نیز بیش از 25 دلار پرداخت کند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1402 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1290

به "مقایسه جالب هوش مصنوعی با بمب اتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه جالب هوش مصنوعی با بمب اتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید