معماری ویلا: واکنش روسیه به نمایش نقشه دنیا ترک اردوغان و باغچلی

به گزارش مجله کامسا، سخنگوی کرملین درباره اقدام رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب حرکت ملی این کشور در نمایش نقشه دنیا ترک، گفت: مرکز این نقشه در روسیه است و باید آنجا قرار بگیرد.

معماری ویلا: واکنش روسیه به نمایش نقشه دنیا ترک اردوغان و باغچلی

جهت دریافت خدمات معماری ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هفته گذشته دولت باغچه لی رهبر حزب حرکت ملی ترکیه در ملاقات با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور، نقشه ای را تحت عنوان نقشه دنیا ترک به او هدیه کرد.

در این نقشه تمامی قلمروهای کشورهای دیگر که ترک زبان هستند یا اقلیت های ترک و مسلمان دارند، جزو دنیا ترک محسوب شده است.

این اقدام، واکنش هایی را در ترکیه و کشورهای دیگر از جمله یونان، چین و روسیه به همراه داشت.

در تازه ترین واکنش ها، شامگاه یکشنبه دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در پاسخ به خبرنگاری درباره این اقدام دولت باغچلی و رجب طیب اردوغان گفت: اینکه شرکای ترک ما به فکر اتحاد ترک باشند امری طبیعی است. اما مسئله این است که در مرکز نقشه دنیای ترک، ستاره بزرگ قرمز رنگ نیست. آن ستاره در روسیه است، در آلتای، آن مکان مقدس. من به عنوان یک ترک شناس این را می گویم.

مدتی پیش در استانبول ترکیه، اعضای نهاد منطقه ای موسوم به شورای ترک یا شورای کشورهای ترک زبان گرد هم آمدند. سران این شورا، که برای نخستین بار شاهد حضور رئیس جمهور ترکمنستان در مقام عضو ناظر بودند، تصمیم گرفتند نام تشکیلات خود را به سازمان دولت های ترک (TDT) تغییر دهند.

؛

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 936

به "معماری ویلا: واکنش روسیه به نمایش نقشه دنیا ترک اردوغان و باغچلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معماری ویلا: واکنش روسیه به نمایش نقشه دنیا ترک اردوغان و باغچلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید