ورود F9 با افتتاحیه 70 میلیون دلاری به سینما ها

به گزارش مجله کامسا، فیلم نهم از مجموعه سریع و خشمگین اکرانش را با افتتاحیه 70 میلیون دلاری آغاز و رکورد فروش آخر هفته در دوران پاندمی را به نام خود کرد.

ورود F9 با افتتاحیه 70 میلیون دلاری به سینما ها

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ورایتی، F9 با فروش 70 میلیون دلاری در سه روز آخر هفته اکرانش به انتظار ها پاسخ داد و پیروز شد تا به راحتی رکورد فروش در اولین آخر هفته اکران را از آن خود کند. این فیلم که در 4179 سالن سینما در آمریکای شمالی روی پرده سینما ها رفته روز جمعه نزدیک به 30 میلیون دلار فروش کرد.

فروش افتتاحیه این فیلم نه تنها بیشترین فروش در دوران پاندمی است، بلکه بیشترین فروش افتتاحیه از زمان اکران جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر در سال 2019 است.

با این فروش انتظار می رود فیلم نهم سریع و خشمگین محصول یونیورسال 45 روز روی پرده ها بماند و پس از آن به صورت دیجیتال در دسترس قرار بگیرد. در دوران پاندمی این رکورد در اختیار یک مکان آرام 2 با فروش 48.3 میلیون دلار بود.

جیم اور مدیر پخش داخلی یونیورسال در این باره گفت: تصمیم ما مبنی بر به تعویق انداختن اکران فیلم نهم سریع و خشمگین کاملاً درست بود و حالا با اکران در این مقطع این فیلم فروش داخلی را رونق بخشید و تابستانی عالی برای صنعت فیلمسازی را رقم زد. همه جهان دلتنگ خانواده سریع و خشمگین به رهبری وین دیزل شده بودند و با این نتیجه بسیار رضایت بخش در آمریکای شمالی، ثابت شد که مخاطبان مشتاق هستند تا برای تجربه ای واقعاً جذاب به سینما ها برگردند.

از جمعیتی که در سه روز اول اکران این فیلم به سینما ها رفتند 60 درصد را مردان تشکیل دادند و 51 درصد از تماشاگران زیر 25 سال بودند. در این میان 37 درصد تماشاگران را اسپانیایی تبار ها تشکیل داده بودند و 16 درصد تماشاگران سیاهپوست و 8 درصد آسیایی بودند.

اکران اسپین-آف هابز و شاو با بازی دواین جانسون و جیسون استاتهام در سال 2019 که از فیلم های جانبی این مجموعه بود با فروش 60 میلیون دلار در افتتاحیه شروع شده بود و در نهایت به فروش 173 میلیون دلار در آمریکا و 759 میلیون دلار در سطح جهان رسید.

فیلم قبلی این مجموعه یعنی سرنوشت خشمگین در سال 2017 با 98 میلیون دلار در سه روز افتتاحیه کارش را شروع کرده بود و در نهایت با فروش 1.2 میلیارد دلاری در سطح جهان به کارش پایان داد.

با این حال فیلم هفتم این مجموعه که آخرین فیلم با حضور پل واکر فقید بود در سال 2015 در سه روز اول 147.2 میلیون دلار فروخت و در نهایت در آمریکای شمالی 353 میلیون دلار و در سطح جهان 1.5 میلیارد دلار فروخت.

در مجموع این هفته فروش سینما های آمریکای شمالی 99.1 میلیون دلار بود که رشدی 112 درصدی را نسبت به هفته قبل نشان می دهد.

یک مکان آرام 2 نیز در مکان دوم باکس آفیس آمریکا باقی مانده و این هفته 6.2 میلیون دلار دیگر در پنجمین هفته اکرانش فروخت تا مجموع فروشش را به رقم 136 میلیون دلار برساند.

سومین جایگاه فروش نیز در اختیار کمدی بادیگارد همسر هیتمن است که 4.8 میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروشش را به 25.8 میلیون دلار رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 758

به "ورود F9 با افتتاحیه 70 میلیون دلاری به سینما ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود F9 با افتتاحیه 70 میلیون دلاری به سینما ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید