وزیر آموزش پرورش: به زودی شبکه شاد به تلویزیون های خانگی متصل خواهد شد

به گزارش مجله کامسا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش از امکان اتصال تلویزیون های خانگی به شبکه شاد در به روزرسانی های آینده این پلتفرم اطلاع داد و اظهار داشت که مسئولان فنی آموزش و پرورش در حال اجرای این طرح با کمترین هزینه هستند.

وزیر آموزش پرورش: به زودی شبکه شاد به تلویزیون های خانگی متصل خواهد شد

او همچنین خبر از تعهد وزارت ارتباطات نسبت به اتصال همه مدارس به شبکه ملی اطلاعات داد و تاکید نمود که این قول را از وزارت ارتباطات گرفته تا این طرح در زمان مقرر، اجرایی گردد. حاجی میرزایی همچنین از دیگر وعده های وزارت ارتباطات اطلاع داد و گفت:

وزارت ارتباطات همچنین متعهد شده که به پوشش دهی اینترنت تمام نقاطی که در کشور تحت پوشش اینترنت نیستند بپردازد و این نقاط را معین و نسبت به توسعه پوشش اینترنتی برای آموزش مجازی دانش آموزان اقدام کند.

حاجی میرزایی تأکید نموده که آموزش و پرورش مدیران همه مدارس را ملزم نموده تا نحوه دسترسی دانش آموزان خود را به تلفن همراه، تبلت و اینترنت معین نمایند. به گفته او با اجرای این کار معین گردد که دانش آموزانی که به تلفن همراه و اینترنت دسترسی ندارند به چه صورت باید آموزش ببینند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از احتمال رایگان شدن اینترنت شبکه شاد در سال آینده صحبت کرد و گفت: اینترنت شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) در سال تحصیلی قبل رایگان بود و برای سال تحصیلی آینده نیز به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد دادیم که اینترنت این شبکه باید رایگان گردد.

وزیر آموزش وپرورش با ذکر این نکته که همچنان از آموزش های تلویزیونی و رادیویی همانند سال قبل استفاده خواهد شد، به عرضه بسته های خودآموز آموزشی توسط مدارس اشاره نمود؛ بسته هایی قرار است در سال تحصیلی جدید توسط مدیران مدارس در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار بگیرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه کلاس های درس در مناطق سفید کشور (از لحاظ عدم وجود ویروس کرونا) حضوری برپا خواهد شد، گفت: سال تحصیلی جدید را به گونه ای شروع می کنیم که همه دانش آموزان از فرصت آموزش بهره مند شوند. وی بابیان این که بخشهای زیادی از کتاب های درسی سال جاری به طور الکترونیکی منتشر می شوند، شرح داد: در کوشش هستیم تا محتواهای متعدد آموزشی در شبکه شاد بارگذاری شوند و دانش آموزان با ورود به این شبکه از مطالب متنوع و مختلف بهره بگیرند.

گفتنیست وزارت آموزش و پرورش وعده داده تا در ایام تابستان و با اتمام سال تحصیلی، زیرساخت های شبکه شاد مورد بهینه سازی قرار می گیرند و حتماً امکانات جدید به این شبکه اضافه می شوند. همچنین گفته شده که حتی اگر کرونا در آینده نزدیک از بین برود و واکسن آن ساخته گردد، آموزش و پرورش از شبکه شاد به عنوان برنامه کمکی خود استفاده خواهد نمود.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 196

به "وزیر آموزش پرورش: به زودی شبکه شاد به تلویزیون های خانگی متصل خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش پرورش: به زودی شبکه شاد به تلویزیون های خانگی متصل خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید