پیشنهادی برای بهبود افسردگی هنرمندان پیشکسوت

به گزارش مجله کامسا، سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به ملاقات عباس اخوین هنرمند پیشکسوت خوشنویسی رفتند.

پیشنهادی برای بهبود افسردگی هنرمندان پیشکسوت

به گزارش خبرنگاران، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت عصر سه شنبه- 27 مهرماه- با حضور در منزل عباس اخوین با این هنرمند خوشنویسی گفت و گو کردند.

عباس اخوین در این ملاقات خاطراتی از آثار و کتاب های خود و فعالیت در زمینه خوشنویسی و آموزش اعلام کرد. بعلاوه او با اشاره به روحیه پایین و افسردگی هنرمندان پیشکسوت در شرایط شیوع کرونا به دلیل تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری و کم شدن درآمدشان درخواست آغاز سفرهای تفریحی با تعداد محدود برای هنرمندان پیشکسوت را عنوان نمود که این پیشنهاد با استقبال سرپرست معاونت امور هنری روبرو شد. در ادامه محمود شالویی نیز با اهدای لوح و هدیه از این هنرمند تجلیل کرد.

عباس اخوین چهره ماندگار، هنرمند و خوشنویس صاحب نام معاصر است و در سال 1316 در مشهد چشم به دنیا گشود، از همان ابتدا به هنر خوشنویسی علاقه فراوانی داشت. او با علاقه ای وافر و بدون داشتن استاد به نوشتن خط می پرداخت. بعد از اتمام تحصیلات، نزد علی آقاحسینی که خود از شاگردان عماد الکتاب بود، تعلیم خط نستعلیق گرفت. اخوین بعد از گذشت دو سال استفاده از محضر این استاد، خوشنویسی را به حد کمال فرا گرفته و به خطوط اساتیدی چون عماد الکتاب، کلهر و به ویژه میر عماد حسنی علاقه مند شد و به مشق نظری و قلمی از روی خطوط این اساتید پرداخت. در سال 1359 استادانی همانند علی اکبر کاوه، حسن میرخانی، حسین میرخانی و ابراهیم بوذری گواهینامه استادی را با کسب بیشترین امتیاز به او اعطا کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 912

به "پیشنهادی برای بهبود افسردگی هنرمندان پیشکسوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادی برای بهبود افسردگی هنرمندان پیشکسوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید