یافته های عجیب در پوست موز که از آن بی خبرید!

به گزارش مجله کامسا، هر بار که پوست موز را جدا می کنید، یک محصول استثنایی را دور می اندازید.

یافته های عجیب در پوست موز که از آن بی خبرید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، یک مطالعه اخیرا نشان داده است که اگر پوست موز خشک و آسیاب گردد و به آرد تبدیل گردد، می توان آن را به محصولات پخته ای تبدیل کرد که طعم آن به مقدار محصولات مبتنی بر گندم خوب باشد.

احتمالاً هرگز به آشپزی با پوست موز فکر ننموده اید. اما نه تنها کاملاً ایمن است، بلکه دانشمندان نشان داده اند که واقعاً برای شما مفید است. هنگامی که محصولات این آزمایش مورد آنالیز قرار گرفتند، مصرف کنندگان گزارش دادند که از طعم ها به همان مقدار که از شیرینی های بدون شکر خرسند بودند، لذت بردند.

شما حتی یاری سخاوتمندانه ای از مواد معدنی و مواد مغذی ضد سرطان دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، شیرینی های قندی ساخته شده در این مطالعه که با پوست موز غنی شده بودند، حاوی فیبر، منیزیم، پتاسیم و ترکیبات آنتی اکسیدانی بسیار بیشتری بودند.

از جنبه منفی، اضافه کردن بیش از حد آرد پوست موز منجر به ایجاد کوکی هایی شد که تا حدودی قهوه ای و سفت بودند. اما زمانی که با آرد حاوی 7.5 درصد پوست موز ساخته شدند، بافت کوکی ها به تعادل بسیار مجذوب کننده تری رسید.

به عنوان یک امتیاز، محصولات نهایی بعلاوه به مدت سه ماه در دمای اتاق به خوبی در قفسه می مانند.

در حالی که این مطالعه تنها به عواقب افزودن پوست موز به کلوچه های پخته شده پرداخته است، نتایج نشان می دهد که استفاده از آرد پوست موز در نان، کیک و ماکارونی نیز ارزش توجه دارد. به عنوان مثال، سال گذشته، یک مطالعه روی کیک پوست موز نشان داد که پوست زرد میوه، رنگ خوراکی طبیعی را به محصول پخته شده و بعلاوه تقویت کننده تغذیه می دهد.

در همین حال، یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که جایگزینی تا 10 درصد آرد گندم با آرد پوست موز می تواند نان پخته شده را با محتوای پروتئین، کربوهیدرات و چربی بالاتری غنی کند.

خوردن پوست این میوه فقط یک گزینه سالم نیست، بلکه می تواند به کاهش ضایعات مواد غذایی یاری کند. حدود 40 درصد وزن موز در پوست آن است و بیشتر اوقات، این پوست پر از مواد مغذی به سادگی دور ریخته می گردد.

مطمئناً، پوست موز وقتی خام باشد بسیار بی فایده است. اما اگر درست آماده شوند، در واقع طعم بسیار خوبی خواهند داشت. آنها حتی می توانند عمر مفید بعضی از محصولات را افزایش دهند زیرا دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی است.

همین امر در خصوص سایر پوست میوه ها نیز صدق می نماید، مانند پوست انبه، که خواص آنتی اکسیدانی کیک را تقویت نموده و طعم آن را بهبود می بخشد.

بنابراین دفعه بعد که یک موز را برای میوه داخل آن جدا کردید، پوست آن را حفظ کنید.

منبع: science alert

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 خرداد 1403 بروزرسانی: 3 خرداد 1403 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1356

به "یافته های عجیب در پوست موز که از آن بی خبرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یافته های عجیب در پوست موز که از آن بی خبرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید