5 حمایت جدید مجلس از بورس ، وعده های قالیباف برای سهامداران

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگاران، جلسه بررسی راهکارهای بهبود شرایط بازار سرمایه در حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

5 حمایت جدید مجلس از بورس ، وعده های قالیباف برای سهامداران

در این جلسه علاوه بر محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و محسن علیزاده نماینده مجلس در شورای عالی بورس، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس حضور داشتند و به تشریح پیشنهادات دولت در موضوع بازار سرمایه پرداختند.

قالیباف در این نشست، ضمن ابراز نگرانی از شرایط فعلی بازار سرمایه تاکید کرد: پیشنهادات مطرح شده برای رونق بازار سرمایه کافی نیست و باید تقویت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: هرگونه پیشنهادی باید هم راستا با هدف بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و رونق این بازار و حمایت از سرمایه گذاری بلندمدت باشد. باید تنظیم گری حرفه ای و سیاست گذاری صحیح منجر به سرمایه گذاری بلندمدت در این بازار شود و در این زمینه لازم است اقدامات فوری هم مانند بیمه سهام سهامداران خرد و الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها اجرایی شود. همچنانکه اقدامات موازی مانند اقتصادیات بر عایدی سرمایه، حذف قیمت گذاری دستوری و مسدود نمودن درگاه های پرداخت صرافی های غیرمجاز فروش رمزارز باید در مجلس و دولت و دستگاه قضایی در دستور کار قرار گیرد.

قالیباف همچنین بر ضرورت اصلاحات ساختاری سازمان بورس و اصلاح قانون اوراق بهادار تاکید کرد.

در ابتدای جلسه وزیر اقتصاد رئیس سازمان بورس پیشنهادات ستاد اقتصادی دولت در خصوص اصلاح بازار سرمایه را مطرح کردند و در ادامه رئیس کل بانک مرکزی نیز تصمیمات این بانک در جهت رونق بازار سرمایه را تشریح کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این جلسه با تاکید بر ضرورت اصلاحات فوری و میان مدت در این بازار تاکید کرد: تصمیمات فنی و کارشناسی را خود شورای عالی بورس می تواند راسا اعمال کند و تأخیر در اجرای این تصمیمات پذیرفته نیست.

محمدرضا پورابراهیمی همچنین از هرگونه قیمت گذاری دستوری به عنوان عامل مخل رقابت در اقتصاد یاد کرد و این گونه تصمیمات را برای بازار سرمایه مضر دانست و در ادامه اصلاحات کارشناسی کمیسیون اقتصاد مجلس بر پیشنهادات وزیر اقتصاد را تشریح کرد.

مهمترین اخبار و اطلاعات بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: خانه ملت

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 681

به "5 حمایت جدید مجلس از بورس ، وعده های قالیباف برای سهامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 حمایت جدید مجلس از بورس ، وعده های قالیباف برای سهامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید