از ابتدای سال 2020 بیش از 100 هزار یمنی آواره شدند

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، سازمان جهانی مهاجرت در گزارشی گفت که در ابتدای امسال میلادی و در بازه زمانی 30 مارس تا 18 جولای بیش از 100 هزار نفر در یمن از این کشور آواره شده و مهاجرت نموده اند. این افراد به دلیل شرایط جنگی کشور، فقدان امنیت و شیوع ویروس کرونا در یمن ناگزیر به ترک کشور خود شده اند.

از ابتدای سال 2020 بیش از 100 هزار یمنی آواره شدند

در ادامه گزارش آمده است: 6 سال از آغاز جنگ یمن می گذرد اما درگیری ها در این کشور همچنان ادامه دارد و شیوع ویروس کرونا در شرایط کنونی آوارگی شهروندان یمنی در سرتاسر این کشور را افزایش داده است.

سازمان جهانی مهاجرت اظهار داشت: اوضاع در یمن به ویژه در مناطقی همچون استان عدن به شدت نابسامان است و بیمارستانها قادر به پذیرش بیماران کرونایی نیستند. گزارش های خبری حاکی از آن است که خانواده ها در مناطق بسیار آلوده به ویروس کرونا ناگزیر به ترک منازل و محل سکونت خود هستند.

جنگ یمن وارد ششمین سال خود شده و شرایط انسانی در این کشور همچنان وخیم است. در سال 2019 در سایه تداوم وخامت شرایط مالی و افزایش میانگین نقض آتش بس به ویژه اخیراً در شهرهای جنوب یمن، بیماری وبا و بیماری های جدید دیگری در این کشور شیوع پیدا نموده و درد و رنج یمنی ها را بیشتر نموده است.

تجاوز عربستان سعودی به یمن جز تخریب زیرساختها و شهادت هزاران غیر نظامی یمنی نتایج دیگری به همراه نداشته است. در حال حاضر در سایه فقدان امکانات پزشکی و خدمات رسانی لازم به شهروندان یمنی در برابر بیماری های فراگیری همچون وبا و ویروس کرونا بسیار آسیب پذیر هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 182

به "از ابتدای سال 2020 بیش از 100 هزار یمنی آواره شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ابتدای سال 2020 بیش از 100 هزار یمنی آواره شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید