باید بتوان زمین های در اختیار دستگاه های دولتی را مدیریت کرد

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت زمین های در اختیار دستگاه های دولتی انفال و متعلق به نظام است و باید بتوان این دارایی ارزشمند دولت را مدیریت کرد.

باید بتوان زمین های در اختیار دستگاه های دولتی را مدیریت کرد

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن مدیرعامل تازه سازمان ملی زمین و مسکن در اولین روز حضور خود در این سازمان در نشست تأمین زمین مورد احتیاج اجرای طرح نهضت ملی مسکن شرکت کرد و گفت: دولت اراده نموده که مشکل مسکن را در کشور حل نماید.

علیرضا فخاری در این نشست با اشاره به اینکه تمرکز ما باید روز ارزش زمین باشد گفت: زمین های در اختیار دستگاه های دولتی انفال و متعلق به نظام جمهوری اسلامی است و ما باید بتوانیم این دارایی ارزشمند دولت را مدیریت کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی از راه چاره و ظرفیت های قانون جهش فراوری مسکن نظیر تغییر کاربری و توافق به وسیله تهاتر اراضی به عنوان روش های مدیریت اراضی دولتی نام برد و افزود: ممکن است در نقاطی از کشور بتوانیم زمین هایی را با ارزش بالا و در ازای آن زمین های دیگری با کاربری های مرتبط با این طرح تهاتر و مدیریت کنیم.

وی به مدیران راه و شهرسازی استان ها توصیه کرد که برنامه ریزی برای عملکرد خود را محدود به 4 سال عمر یک دولت ننمایند و ادامه داد: مدیران نباید در پی کسب رضایت مقطعی باشند بلکه باید تصمیمات خود را بر اساس اهداف زیربنایی و بلندمدت بنا نمایند.

لازم به ذکر است نشست های تأمین زمین مورد احتیاج اجرای طرح نهضت ملی مسکن از 27 آذر تا هفتم دی ماه با حضور مدیران راه و شهرسازی استان ها به نوبت در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1075

به "باید بتوان زمین های در اختیار دستگاه های دولتی را مدیریت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید بتوان زمین های در اختیار دستگاه های دولتی را مدیریت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید