برای حفظ ارتباط دانش آموز با مدرسه باید به تدریج مدارس را باز کنیم

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معتقداست مخاطرات دوری دانش آموز از مدرسه مخاطرات بزرگی است مطرح نمود باید به سمتی برویم که مدارس را به تدریج باز کنیم چه با یک دانش آموز، چه یک روز در هفته؛ زیرا باید ارتباط آنان با مدرسه حفظ شود.

برای حفظ ارتباط دانش آموز با مدرسه باید به تدریج مدارس را باز کنیم

محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه گفتگوی تخصصی با موضوع اجرای بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ) و تحلیل آمار شاخص توده بدنی حدود 14میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جاری با بیان اینکه وظیفه آموزش و پرورش آموزش و تربیت دانش آموزان در ساحت های مختلف است اظهار کرد: این ساحت ها در زمینه های مختلف است در کنار آن یکی از جنبه های تربیتی و مراقبت از سلامت است که در سند تحول بنیادین به صورت تربیت متوازن دیده شده است ما امسال پروژه بزرگ ملی را اجرا کردیم تا توده بدنی دانش آموزان یعنی قد و وزن آنان را اندازه گیری کنیم.

وی با بیان اینکه این کار مبتنی بر داده های ثبتی است گفت توده بدنی 13 میلیون و 290 هزار دانش آموز اندازه گیری شده است؛ براساس اطلاعات، 6 درصد بچه ها لاغر و خیلی لاغر هستند که نیازمند مراقبت اند، 64 درصد دارای وزن طبیعی و 30.1 درصد چاق و دچار اضافه وزن هستند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه چاقی زمینه ساز بسیاری از بیماری هاست گفت: در کرونا نیز چاق ها 40 درصد ریسک ابتلا به بیماری دارند. این داده ها برای وزارت بهداشت، ورزش، صنعت و صدا و سیما همچنین افزایش آگاهی خانواده ها ارزشمند و مفید خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه این رقم چاقی یک خبر نگران کننده و نیازمند مراقبت است اضافه کرد: برای افراد چاق باید الگوی تغذیه تغییر کند برای دانش آموزان کارنامه ای صادر و موقعیت توده بدنی آنان مشخص می شود توصیه هایی برای آنان و خانواده ها داریم چراکه کرونا این موضوع را از سال 95 8 برابر کرده است.

وی با اعلام اینکه در شبکه شاد تحت عنوان یک کانال ویژه و در تلویزیون برنامه های تحرکی و متنوعی برای این موضوع داریم گفت: اکنون در فرصت کرونا والدین دستیار معلمان شده اند. هدفگذاری ما با این برنامه ها 3 واحد درصد کاهش پدیده چاقی تا سرانجام سال تحصیلی جاری است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه معتقدم مخاطرات دوری دانش آموز از مدرسه مخاطرات بزرگی است اعلام کرد باید به سمتی برویم که مدارس را به تدریج باز کنیم چه با یک دانش آموز، چه یک روز در هفته. زیرا باید ارتباط آنان با مدرسه حفظ شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این موضوع را با ستاد ملی کرونا مطرح کردیم که قرار است ستاد آن را بعد از مدتی بررسی کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 475

به "برای حفظ ارتباط دانش آموز با مدرسه باید به تدریج مدارس را باز کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای حفظ ارتباط دانش آموز با مدرسه باید به تدریج مدارس را باز کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید