برگزاری وبینارهای تخصصی با موضوع عملکرد موزه ها در دوران پساکرونا

به گزارش مجله کامسا، تمام متقاضیان از طریق کنسول بین المللی حمایت از موزه ها (ICOM) به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی می توانند در این وبینارها، آنلاین شرکت کرده و با مباحث مربوط به اقدامات موزه ها در شرایط بحرانی و پس از آن آشنایی پیدا کنند.

برگزاری وبینارهای تخصصی با موضوع عملکرد موزه ها در دوران پساکرونا

در واقع این وبینارها با هدف اصلی تقویت روابط فرهنگی بین اروپا، امریکای لاتین و کارائیب است که در قالب پروژه ای با عنوان Horizon2020 EU-LAC همکاری دارند. این پروژه از سال 2016 میلادی آغاز شده و هر ساله کنفرانس و همایش های تخصصی در این زمینه برگزار می شود، اما امسال به دلیل بحران کووید-19 وبینارهای مختلفی را به خود اختصاص داده که موضوع فعالیت موزه ها در جریان بحران را تحت پوشش قرار می دهد.

این وبینارها بدین منظور برگزار می شود تا تاکید کند که موزه ها به دلیل نقش برجسته ای که در بازتاب اجتماعی و فرهنگی در جوامع مختلف دارند، باید همیشه برنامه ریزی هایی را برای مقابله با انوع بحران ها همچون بحران کووید-19 داشته باشند و اقدامات لازم را به موقع برای مبارزه با بحران ها انجام دهند.

سخنرانان این وبینارها آموزش ها لازم را در این زمینه ارائه می دهند و بررسی می کنند که هر موزه در هر کشور و منطقه ای، چگونه باید آمادگی لازم را جهت مقابله با بحران های گوناگون پیدا کند. همچنین در این وبینارها اشاره می شود که بحران کووید-19 به همه موزه ها آموخت که تا چه اندازه همکاری و مشارکت چندجانبه می تواند در پیشبرد اهداف و برنامه های آن ها موثر باشد و بستر امنی را برای مقابله با بحران های این چنینی فراهم آورد.

زمان این وبینارها از ماه آینده در وب سایت رسمی کنسول ICOM اعلام می شود و متقاضیانی هم که پیروز به حضور آنلاین در آن ها نشوند، می توانند ویدئوهای ذخیره شده را در این وب سایت مشاهده کنند.

همچنین در ادامه این وبینارها، هر کدام از موزه های حاضر به ارائه تجارب خود در دوران بحران کووید-19 می پردازند و این آمادگی را پیدا می کنند تا به یکدیگر کمک کرده و این تجارب مثبت و ارزنده را در دیگر موزه ها استفاده کنند.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 122

به "برگزاری وبینارهای تخصصی با موضوع عملکرد موزه ها در دوران پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری وبینارهای تخصصی با موضوع عملکرد موزه ها در دوران پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید