تعبیر خواب قورباغه، دیدن قورباغه در خواب چه مفهومی دارد؟

به گزارش مجله کامسا، با تعبیر خواب قورباغه، تعبیر خواب قورباغه سبز، تعبیر خواب قورباغه عظیم، تعبیر خواب دیدن قورباغه در رختخواب و تعبیر خواب خوردن قورباغه همراه ما باشید.

تعبیر خواب قورباغه، دیدن قورباغه در خواب چه مفهومی دارد؟

معبرین کهن به دلیل دوزیست بودن قورباغچه و محل زندگی این جانور دیدن آن را در خواب به شب زنده داران و زاهدین تعبیر نموده اند. ابن سیرین دیدن قورباغه در خواب را همنشینی با فردی زاهد می داند. در جایی دیگر مطیعی تهرانی قورباغه را نماد فردی بدگو و غیبت نماینده می داند که حرف های بی فایده بسیار می زند. قورباغه در خواب به صورت های مختلفی دیده شده و هر یک می تواند تفسیری جداگانه داشته باشد. قورباغه به رنگ سبز، قورباغه عظیم، ترسیدن از قورباغه، قورباغه در توالت و دیگر اماکن و ... از جمله خواب های متداول با موضوع قورباغه هستند.

تعبیر خواب قورباغه

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: اگر در خواب ببینید جایی قورباغه های بسیار هست در جمعی مردم بدطینت و بدسیرت وارد می شوید که طبعاً چنین محلی امن نمی تواند باشد. اگر ببینید قورباغه ای در اتاق یا خانه شماست مهمانی به شما وارد می شود که از حضورش خرسند نمی شوید و رنج می برید. اگر قورباغه را در جوی آب یا مجاری قنوات و آبگیرها یا در حوض و استخر ببینید آنقدرها بد نیست که در محلی غیر مألوف مشاهده کنید.

خانم ایتانوس معبر یونانی می گفت: قورباغه کسی است که در حضور انسان لبخند می زند و خوش خدمتی می نماید ولی همین که از او جدا شدید پشت سرتان فحش می دهد و تهمت می زند و بد و بیراه می گوید. این تعریف در خصوص قورباغه در خواب های ما کاملاً درست است.

آنلی بیتون می گوید:

 • اگر در خواب قورباغه ای بگیرید، نشانه آن است که از خودتان به درستی مراقبت نمی کنید و محتمل است بیمار شوید.
 • دیدن قورباغه در سبزه ها، علامت آن است که دوستی آرام و محرم اسرار خواهید یافت.
 • اگر زنی در خواب قورباغه ای عظیم ببیند، علامت آن است که با مردی ثروتمند که همسر خود را از دست داده است و فرزندانی نیز دارد، ازدواج خواهد نمود.

معبرین غربی گویند:

 • دیدن قورباغه در خواب نشان دهنده پتانسیلی برای تغییرات و حوادث غیر منتظره است. به طور کلی قورباغه جانوری است که استاد مخفی شدن، تغییرات ناگهانی و تولد است. بنابراین قورباغه نماد کثیفی و باروری است.
 • اگر در خواب قورباغه ای را در حال خوردن حشره ای مشاهده کردید اشاره به موقعیت های مناسبی دارد که در پیش روی شما قرار خواهد گرفت ولی بایستی به سرعت در جهت بدست آوردن این موقعیت ها کوشش کنید.
 • دیدن پریدن و جهش قورباغه در خواب نشان دهنده عدم تعهد بیننده خواب است. شما تمایل به جهش از کاری به کار دیگر داشته و پایبند به امور کاری خود نیستید.

کارل گوستاو یونگ:

 • تعبیر خواب قورباغه بیانگر ظرفیت تغییر یا پیش بینی نشده است.
 • قورباغه در خواب ممکن است نمادی از تمیز نبودن یا باروری باشد
 • اگر قورباغه که در خواب تان می جهد بیانگر این است که تعهد ندارید. شما تمایل دارید که از چیزی به چیز دیگر بپرید.

نکته: وزغ و قورباغه شباهت های فراوانی به یکدیگر داشته و در عمل رفتار یکسانی نسبت به انسان ها دارند. بنابراین دیدن هر دو در خواب تعبیر مشابهی خواهد داشت.

تعبیر خواب قورباغه سبز

قورباغه ها در طیف های رنگی محتلفی وجود داشته و رنگ سبز یکی از مشهورترین این رنگ هاست. از نظر معنی دیدن قورباغه سبز در خواب بیانگر هماهنگی و احساسات درست است. قورباغه سبز در خواب می تواند شرایط سخت و سخت را به خوبی نشان دهد. شما باید مراقبت اطراف بوده و هر واکنشی از اطرافیانتان را در نظر بگیرید.

قورباغه به رنگ سبز تیره نشان دهنده ضرر و تعدیل در زندگی است. همچنین به این معنی است که شما در دوران جوانی از یاری دیگران برای بهبود خویش استفاده نموده و اکنون از یاری کردن به مردم لذت می برید.

رنگ سبز قورباغه در واقع دریچه برای حرکت رو به جلوست. چراغ سبزی به بیننده خواب که هنوز امید برای پیشرفت وجود داشته و این خود هستید که می توانید پس از سختی ها دوباره قدم بردارید. با خاطرات تلخ گذشته خداحافظی نموده و تنها در فکر اعتلای خویش باشید.

تعبیر خواب قورباغه در رختخواب

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: جای قورباغه در اتاق و کمد لباس نیست و مشاهده این جاندار در چنین جاهایی خوب نیست. اگر در خواب ببینید که قورباغه ای در بستر و رختخواب شماست یا مثلاً زیر تختخواب شما رفته و قایم شده چنانچه ازدواج ننموده یا همسر نداشته باشید زنی بد نصیب شما می شود و اگر زن دارید با همسرتان برخورد نامطلوب خواهید داشت تا آنجا که فحاشی می کنید. این تعبیر برای زن و مرد یکسان است.

تعبیر خواب دیدن قورباغه در جاهای مختلف

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

 • اگر ببینید قورباغه ای در جیب لباس شماست مال شما را می برند و ناسپاسی می نمایند و پشت سر شما بد می گویند.
 • اگر قورباغه ای در خواب به پشت شما چسبیده باشد از جانب برادرتان اندوهی به شما می رسد.
 • اگر بر سینه شما چسبیده باشد از جانب پسرتان اندوهگین می شوید.
 • اگر در شلوارتان باشد زن و همسرتان شما را ناراحت خواهند کرد.
 • چنانچه در خواب کیف یا ساک داشته باشید و آن را بگشایید و قورباغه ای را در آن ببینید نشان آن است که به سفر می روید و در این سفر همسفری نا اهل نصیب شما می شود.
 • اگر قورباغه را بر درخت، مخصوصاً روی شاخه های درخت ببینید شما را فریب می دهند و در واقع گندم نمایی و جو فروشی می نمایند.

آنلی بیتون: دیدن قورباغه ها در جاهای باتلاقی، علامت آن است که به لطف دیگران از دردسر خلاص می شوید.

تعبیر خواب قورباغه عظیم

دیدن قورباغه عظیم در خواب نشان دهنده ازدواج کردن یا زندگی کردن با فردی بسیار باتجربه و سرد و گرم چشیده است. شاید این فرد از همسر قبلی خود جدا شده یا او را از دست داده است یا فردی متمول یا از نظر اقتصادی پیروز است.

همچنین ممکن است نتیجه ازدواج قبلی این فرد یک یا چند فرزند باشد که آنها به حمایت شما احتیاج دارند. شاید فرزند همسر شما کودک یا نوجوانی باشد که باید شما او را درک و هدایت کنید. احتمالا باید برای تداوم این رابطه انعطاف پذیری روانی و عاطفی بسیار زیادی از خودتان نشان بدهید.

تعبیر خواب خوردن قورباغه

آنلی بیتون: خوردن قورباغه در خواب، علامت آن است که از معاشرت با بعضی مردم چیزی نصیبتان نمی شود و خوشی ها زودگذرند.

همانطور که در متن خبر مطالعه کردید تعابیر قورباغه از دیدگاه معبرین مختلف متفاوت است. این اختلاف در تعبیر، ناشی از جامعه و شرایط متفاوت زندگی افراد در آن است. هر فرد برای دانستن تعبیر خواب خود باید به دقت زندگی خود را تحلیل کند. اینکه در این زمانی چه کسانی در اطراف او هستند یا در چه شرایطی از کار و روابط عاطفی به سر می برد در بیان تعبیر خواب بسیار تاثیرگذار است. چنانچه شما از ان دسته افرادی هستید که هنوز فضای کلی خوابتان را درک ننموده اید می توانید با ارسال آن در قسمت نظرات و پرسش ها از تعبیر آن مطلع شوید.

منبع: setare.com
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 321

به "تعبیر خواب قورباغه، دیدن قورباغه در خواب چه مفهومی دارد؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "تعبیر خواب قورباغه، دیدن قورباغه در خواب چه مفهومی دارد؟" امتیاز داده اند | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب قورباغه، دیدن قورباغه در خواب چه مفهومی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید