حاجی میرزایی: اینترنت شاد رایگان است

به گزارش مجله کامسا، وزیر آموزش و پرورش درباره پایان رایگان شدن اینترنت شبکه شاد گفت: اینترنت شاد رایگان است و اگر کسی با مسئله ای روبرو شده اعلام کند. با وزیر ارتباطات هم صحبت کردم و این کار از چند روز قبل اجرا شده و استفاده از شاد رایگان است.

حاجی میرزایی: اینترنت شاد رایگان است

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم یاد یاران در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به شرایط بحرانی کرونا در بسیاری استان ها قصدی برای تعطیلی مدارس ندارید؟ گفت: ما موظفیم انواع آموزش را پیش بینی کنیم و در اختیار قرار دهیم و این کار را انجام دادیم.

وی اضافه کرد: اما مرجع صلاحیت دار برای پاسخ به این سوال که آیا حضور افراد ضرر دارد و باید مرکزی تعطیل بگردد یا خیر؟ برعهده ستاد ملی کروناست. در مصوبه این هفته ستاد ملی کرونا نیز برای تصمیم گیری درباره هر منطقه ای که مسائلشان حاد می گردد به پیشنهاد وزارت بهداشت و وزارت کشور اختیاراتی تفویض شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعلام کردیم حضور دانش آموزان اختیاری است و آن ها که حضور می یابند با رعایت پروتکل هاست و خطری که در مدرسه تهدیدشان می کند بیشتر از خطری نیست که جا های دیگر آن ها را تهدید می کند گفت: ما نهایت مراقبت را داریم و تا کنون هم گزارش متفاوتی دریافت نکردیم از اینکه بازگشایی فعلی مدارس که منعطف است، مخاطره ای برای دانش آموزان داشته است.

حاجی میرزایی اضافه کرد: هم ما مراقبت می کنیم هم خانواده ها و هم دانش آموزان که کار خوب پیش برود.

وی با بیان اینکه اگر جایی ستاد کرونا تشخیص دهد که حضور دانش آموز ولو به صورت محدود، خطرناک است اعلام می کند و آن ها هم در مدرسه حضور پیدا نمی کنند گفت: اما مدارس ما در هرصورت باز هستند. مدارس حلقه اتصال ما با معلمین و دانش اموزان هستند و باید جریان آموزش را پیگیری و کنترل کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره رایگان شدن اینترنت شبکه شاد نیز اظهار کرد: اینترنت شاد رایگان است و اگر کسی با مسئله ای روبرو شده اعلام کند. با وزیر ارتباطات هم صحبت کردم و این کار از چند روز قبل اجرا شده و استفاده از شاد رایگان است.

حاجی میرزایی درباره سرعت پایین اینترنت در شبکه شاد نیز گفت: سرعت پایین نیست، بخشی از مشکل به این برمی گردد که حدود 197 هزار معلم ما معلم ثابت نیستند و حق التدریس و آموزشیار و ... هستند و شکل گیری کلاس ها یکی دو هفته طول می کشد. یک علت دیگر هم به تقویت زیرساخت های فنی برمی گردد که همراه اول متعهد این کار را انجام دهد و در حال انجام آن هستند.

وی ادامه داد: ظرفیت بخش رسیدگی به مسائل فنی سه برابر می گردد و به اشکالاتی که منعکس می گردد رسیدگی خواهد شد.

با مسائل شاد کمی مدارا کنید

حاجی میرزایی با بیان اینکه شبکه شاد یک اپلیکیشن بومی است که می خواهد 550 هزار کلاس درس را مدیریت کند و ممکن است در برخی ساعت ها با مشکل روبرو گردد بیان نمود: این مسائل با مدارا به تدریج حل می گردد؛ کما اینکه تا کنون به همین صورت بوده و هر روز از حجم مسائل کاسته می گردد.

وی اضافه کرد: شاد زیر بار وسیعی رفته است. تست های لازم قبل از شروع مدارس اجرا شده، اما اکنون در میدان واقعی زیر بار رفته و باید کارایی خودش را آشکار کند و اگر هم اشکالی هست رفع بگردد. موضوع این است که حتما ظرف یکی دو هفته آینده مسائل حل و فصل خواهد شد.

توزیع سیمکارت های دانش آموزی منتفی شد

وزیر آموزش و پرورش درباره سیمکارت دانش آموزی شاد نیز اظهار کرد: قرار نبود ما این کار را انجام دهیم. برخی اپراتور ها مدعی بودند می توانند سیمکارت شاد را تولید کنند و گفتند وزارت ارتباطات با محدودیت شماره روبروست و نمی توانند این کار را انجام دهند.

حاجی میرزایی اضافه کرد:، اما برای ارائه سرویس های ایمن تدابیری در وزارت ارتباطات اندیشیده شده که دانش آموزان بتوانند در قالب بسته هایی از اینترنت ایمن استفاده کنند. در واقع بحث سیمکارت منتفی شد.

والدین تخلفات مدارس را گزارش دهند

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که خانواده ها گلایه دارند و می گویند برخی مدارس از تشکیل کلاس های حضوری امتناع می کنند اظهار کرد: قطعا این ها تخلف است و باید موضوع را منعکس کنند؛ حتما رسیدگی می گردد. مسئولین مناطق مسئول رسیدگی به این امور هستند و از والدین خواسته ایم خودشان هم نظارت کنند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: خود ما هم گروه های متعددی را مامور کرده ایم که به صورت سرزده از مدارس مختلف بازدید کنند تا مطمئن شوند کار به نحو صحیحی در حال انجام است.

آموزش و پرورش با نهضتی های مردود شده در آزمون استخدامی خداحافظی نکرد

حاجی میرزایی همچنین درباره اینکه آیا معلمان نهضتی و حق التدریسی که امسال ساماندهی نمی شوند از سال آینده نمی توانند به کلاس درس بروند؟ گفت: امسال همه کسانی که قبلا با ما مشغول همکاری بودند را تمدید کردیم. قرار بود با آن ها که در آزمون مردود می شوند قطع همکاری بگردد، اما با تصمیم هیئت وزیران اجازه داده شد که بتوانند کماکان امسال هم به ارائه خدمات ادامه دهند.

وی اضافه کرد: معلم اصلی ترین رکن تعلیم و تربیت است و باید از بین بهترین ها و شایسته ترین ها در یک رقابت سنجیده نیرو ها را انتخاب کنیم. قانون هم حکم کرده است که ورود نیرو از راستا دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی باشد. در حال طراحی هستیم که ورود را به همین روش محدود کنیم که برنامه آینده ما است.

استثنا هایی که بدون آزمون استخدام می شوند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مورد همه آن ها که حق التدریس بودند و در قانون درباره آن ها حکم شده، تابع قانون هستیم و آن را اجرا می کنیم گفت: قانون تعیین تکلیف کرده تا آن ها که از قبل 91 با ما همکاری کرده اند و استمرار خدمت داشته اند با شرایطی جذب شوند که آن ها از قاعده فوق (ورود و استخدام از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی) مستثنی هستند و استخدامشان انجام می گردد، برای مابقی نیز استمرار همکاری از طریق حق التدریس میسر است، اما استخدام طبق قانون است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 283

به "حاجی میرزایی: اینترنت شاد رایگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: اینترنت شاد رایگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید