خبرنگاران رفع مسائل واحدهای تولیدی در بهبود وضع اشتغال ضروری است

به گزارش مجله کامسا، رشت-خبرنگاران- فرماندار آستانه اشرفیه بر رفع مسائل واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان با هدف بهبود شرایط اشتغال در منطقه تاکید کرد.

خبرنگاران رفع مسائل واحدهای تولیدی در بهبود وضع اشتغال ضروری است

حمید رضایی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از ناحیه صنعتی پرکاپشت یاورزاده این شهرستان با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان اجرایی این شهرستان گفت: رفع مسائل چنین واحدهایی می تواند در بهبود شرایط فعالیت و تولید آنها و همچنین رونق اقتصادی موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه تلاش و فعالیت های شبانه روزی واحدهای صنعتی و تولیدی موجب خودکفایی کشور می شود اضافه نمود: با توجه به تحریم های ظالمانه تحمیل شده به کشور ما و تاثیرات این تحریم ها بر فعالیت برخی واحدهای تولیدی و صنعتی ، نیاز است تا رفع مسائل چنین واحدهایی با جدیت دنبال و پیگیری شود.

رضایی در ادامه، فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی این منطقه را در توسعه اقتصادی گیلان موثر دانست و گفت: باید از تمام ظرفیت های واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان در جهت توسعه استان بهره ببریم.

وی حمایت از تولیدات داخلی را از سیاست های دولت عنوان و اعلام نمود: بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان به منظور رفع موانع و مسائل آنها همچنان تداوم خواهد داشت.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به وجود 181 واحد صنعتی در شهرک صنعتی نقره ده ، ناحیه صنعتی پرکاپشت یاورزاده و یک مجتمع کارگاهی این منطقه یادآور شد: از این تعداد واحد صنعتی ، 85 واحد در شهرک ها و مجتمع های کارگاهی شهرستان به بهره برداری رسیده اند.

رضایی مساحت مجموع شهرک های صنعتی و کارگاهی در این منطقه را 56 هکتار اعلام و شرح داد: واحدهای صنعتی فعال در این شهرستان در زمینه تولید محصولات سلولزی ، لبنی ، شیمیایی ، کشاورزی ، غذایی فعالیت دارند و برای بیش از 750 نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

به گفته وی حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور اجرای طرح های مختلف صنعتی ، تولیدی در اولویت برنامه های این شهرستان واقع شده است.

فرماندار آستانه اشرفیه در این برنامه فرایند فعالیت خط تولید کارخانه تولیدی دامداران گیلان با اشتغال مستقیم 30نفر، خط تولید واحد ریخته گری پیشگامان صنعت با اشتغال 20 نفر و واحد تولید بادام زمینی با ظرفیت اشتغال 24 نفر را مورد بازدید قرار داد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای 105 روستا و حدود 108 هزار نفر جمعیت است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 559

به "خبرنگاران رفع مسائل واحدهای تولیدی در بهبود وضع اشتغال ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفع مسائل واحدهای تولیدی در بهبود وضع اشتغال ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید