رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور چند درصد افت نموده؟

به گزارش مجله کامسا، خبرنگاران : دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیرماه را نسبت به هفته قبل با کاهش یک درصدی ارزیابی کرد.

رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور چند درصد افت نموده؟

به گزارش به نقل از جماران، دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا روز شنبه در شرح آخرین شرایط اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، گفت: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیرماه، با کاهش یک درصدی نسبت به هفته قبل تر، روبرو شده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیرماه را نسبت به هفته قبل با کاهش یک درصدی ارزیابی کرد.

بابک دین پرست روز شنبه در شرح آخرین شرایط اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، گفت: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیرماه، با کاهش یک درصدی نسبت به هفته قبل تر، روبرو شده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا اضافه نمود: استان های سیستان و بلوچستان با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر و با 47 درصد، آذربایجان غربی با 4 درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر به 56 درصد و گیلان با 59 درصد، در انتهای جدول اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی در بازه زمانی دوم تا نهم تیرماه قرار دارند.

دین پرست بعلاوه درخصوص استان های با بیشترین اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی هم اسم کرد: استان های سمنان با 82 درصد (یک درصد کاهش)، زنجان با 79 درصد (2 درصد کاهش) و یزد با 77 درصد (3 درصد کاهش)، در صدر این جدول قرار دارند.

معاون وزیر کشور اضافه نمود: رعایت پروتکل های بهداشتی، در 2 استان سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی بین 47 تا 56 درصد و رعایت پروتکل های بهداشتی در 12 استان: آذربایجان شرقی- ایلام - بوشهر- چهارمحال و بختیاری- خوزستان-خراسان شمالی- خراسان رضوی- کردستان- کهگیلویه و بویراحمد - گیلان- مازندران و همدان بین 57 تا 67 درصد است.

دین پرست درخصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، در 9 استان دیگر کشور هم اعلام نمود: استان های البرز- اصفهان -قم- کرمان- کرمانشاه- گلستان- لرستان- هرمزگان و مرکزی، بین 68 تا 73 درصد بوده است.

وی بعلاوه در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در 8 استان دیگر کشور هم گفت: اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی در استان های اردبیل- زنجان- سمنان- خراسان جنوبی- یزد- تهران- فارس و قزوین بین 74 تا 82 درصد بوده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا درخصوص بازه زمانی دوم خرداد تا نهم تیرماه هم اعلام کرد: میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در کشور با سه درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر 72 درصد بوده، میانگین استفاده از ماسک با سه درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر 69 درصد اعلام، میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر 69 درصد معین و میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر 72 درصد بوده است.

دین پرست اظهار کرد: از مجموع 3 میلیون و 577 هزار و 807 مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش سراسر کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیر ماه، مجموعاً تعداد 249 هزار و 20 واحد، به وسیله تیم های نظارت وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفته اند که در نتیجه این بازرسی ها در 28 هزار و 974 مورد، منجر به دادن تذکر و معرفی مدیران صنوف به مراجع قضایی و در 1082 مورد هم، منجر به پلمپ واحدها شده است.

وی اضافه نمود: کارگاه ها و صنایع کوچک با 32 هزار و 557 مورد، صنایع کشاورزی، دامپروری و معادن با سه هزار 157 مورد، صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی با هزار و 356 مورد، در صدر جدول بیشترین دریافت کنندگان تذکر و معرفی به مراجع قضایی قرار دارند.

معاون وزیر کشور در ادامه گفت: در حوزه اماکن عمومی هم؛ سوپر مارکت ها و خواربار فروشی ها با 6465 مورد، نانوایی ها با دو هزار و 738 مورد، رستوران ها با هزار و سه مورد، فروشگاه های زنجیره ای با 430 مورد، مطب ها با 298 مورد و بانک ها با 296 مورد، دریافت کننده بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی بوده اند.

دین پرست در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان با رعایت 47 درصد پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی باسم آخرین و استان سمنان با 82 درصد، در صدر استان های کشور قرار دارند، گفت: ضروری است اندازه توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی در همه استان های کشور به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی توضیح داد: سه استان سیستان و بلوچستان با 56 درصد، آذربایجان غربی با 58 درصد و ایلام با 64 درصد، در انتهای جدول استان هایی قرار دارند که نسبت به رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی اقدام و استان های سمنان با 85 درصد، زنجان با 82 درصد و اردبیل با 79 درصد، در صدر جدول این گروه از استان ها قرار دارند.

معاون وزیر کشور درخصوص شرایط استفاده از ماسک در اماکن عمومی هم گفت: سه استان سیستان و بلوچستان با 50 درصد، آذربایجان غربی با 56 درصد و گیلان با 60 درصد، در انتهای جدول استان هایی قرار دارند که نسبت به استفاده از ماسک در اماکن عمومی اقدام کردند. بعلاوه استان های یزد با 88 درصد، سمنان با 82 درصد و زنجان با 81، در ابتدای جدول این گروه از استان ها قرار دارند.

دین پرست در بعد رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی در استانداری های کشور اضافه نمود: سه استان سیستان و بلوچستان با 47 درصد، آذربایجان غربی با 57 درصد و ایلام با 60 درصد، در انتهای جدول استان هایی قرار دارند که نسبت به رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی، اقدام و استان های یزد با 88 درصد، سمنان با 82 درصد و قزوین با 82 درصد، در صدر جدول این گروه از استان ها قرار دارند.

وی با اشاره به شرایط رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی هم اعلام نمود: سه استان سیستان و بلوچستان با 53 درصد، ایلام با 61 درصد و آذربایجان غربی با 61 درصد، در انتهای جدول استان هایی قرار دارند که نسبت به رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی اقدام و استان های یزد با 88 درصد، قزوین و قم مشترکا با 84 درصد و سمنان با 82، در رتبه های نخست این گروه از استان ها قرار دارند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 776

به "رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور چند درصد افت نموده؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور چند درصد افت نموده؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید