سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان ها رونمایی شد

به گزارش مجله کامسا، سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی که توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی شده با حضور معاون علمی و فناوری رونمایی شد.

سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان ها رونمایی شد

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی در ساختمان رونمایی شد. سامانه توسط فعالان فناور یک شرکت دانش بنیان پیاده شده و قرار است بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها و حفظ منابع کشور را به ارمغان بیاورد.

ستاری در این مراسم با بیان این که بهینه سازی انرژی در ساختمان ها باید به یک فرهنگ عمومی بدل گردد، اضافه نمود: بهینه سازی انرژی را می باید به یک ظرفیت تجازی تبدیل کنیم تا بخش خصوصی به میدان آمده و برای نوآوری های این حوزه سرمایه گذاری کند.

ستاری با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های فعال در بهینه سازی انرژی گفت: این کسب وکارها نوآوری را در ذات خود دارند و نقشی اثربخش در ترویج فرهنگ بهینه سازی انرژی ایفا می نمایند. بنابراین باید زیست بومی ایجاد گردد تا به این حوزه ورود نمایند اگر اقتصاد این فرآیند با مساعد کردن محیط تبدیل ایده ها به کسب و کار شکل بگیرد، شاهد تحول در ایجاد ارزش اضافه نموده و اشتغال ضمن حفظ منابع ارزشمند انرژی خواهیم بود.

وی از آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پیاده سازی ایده های نواورانه حوزه بهینه سازی انرژی به ویژه در ساختمان ها گفت و ادامه داد: رعایت این استانداردها نیازمند مشوق ها و حمایت هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچون گذتشه از آن حمایت می نماید. آماده ایم از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه انرژی ساختمان حمایت کنیم تا به این حوزه ورود پیدا نمایند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به دربرگیرندگی بالای حوزه بهینه سازی انرژی اشاره نمود و گفت: نه تنها اقتصاد انرژی، بلکه حوزه های فناوری و خدمات در این چرخه نقش آفرین شده است. ارزش اضافه نموده و درآمدهای این حوزه به قدری جذاب و رقابتی است که می تواند زمینه ساز شکل گیری طیف گسترده ای از استارت آپ ها در بخش انرژی ساختمان گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 308

به "سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان ها رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان ها رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید