سهم هر فرد از یارانه نان چقدر است؟

به گزارش مجله کامسا، امام آدینه اردبیل درباره یارانه نان گفته است: دولت سالانه بیش از چهار هزار میلیارد تومان یارانه نان می پردازد که شایسته است در برابر این رقم سنگین نانوایان و مردم در پخت مناسب و مصرف مطلوب همت نمایند.

سهم هر فرد از یارانه نان چقدر است؟

به گزارش تجارت نیوز، یارانه سالانه نان چهار هزار میلیارد تومان است که سهم ماهانه آن حدود 333 میلیارد تومان برآورد می گردد. با احتساب جمعیت 84 میلیون نفری کشور برای هر نفر ماهانه چهار هزار تومان یارانه نان در نظر گرفته شده است، یعنی هر فرد ماهانه می تواند یک نان سنگک بخرد.

در مورد تامین نان، دولت در چند سال اخیر برای واردات گندم دلار 4200 تومانی به واردکنندگان پرداخت می کرد، اما دولت رئیسی تصمیم دارد که دلار 4200 تومانی را حذف کند.

مردم نگران بودند که با حذف دلار 4200 تومانی قیمت گندم افزایش یابد، اما معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه یارانه دارو و گندم حذف نشده است گفته است: مردم نگران نباشند. یارانه گندم و دارو در سال 1401 ادامه دارد، اما شیوه عمل و دستورالعمل ها در این بخش تغییر می نماید.

دولت میخواهد که گندم را به وسیله یارانه کالا یا یارانه نقدی مقرون به صرفه تر در اختیار مردم قرار دهد. در مورد یارانه نقدی تازه دولت وعده داده که به 60 میلیون نفر مبلغی بین 90 تا 126 هزار تومان یارانه تازه پرداخت می نماید.

30 میلیون نفر اول که شامل دهک های اول تات چهارم می گردد ماهانه مبلغ 90 هزار تومان و 30 میلیون نفر دوم که دهک های پنجم، ششم و هفتم هستند ماهانه مبلغ 126 هزار تومان یارانه دریافت می نماید.

قرار بود این یارانه با یارانه معیشتی بنزین دی ماه پرداخت گردد که عملی نشد و پیگیری ها نشان می دهد واریز آن به بهمن ماه موکول شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1014

به "سهم هر فرد از یارانه نان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم هر فرد از یارانه نان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید