صادرات 10 میلیون دلاری ماسک 3 لایه در 5 ماه

به گزارش مجله کامسا، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت از صادرات 10 میلیون دلاری ماسک سه لایه در 5 ماه ابتدای سال خبر داد.

صادرات 10 میلیون دلاری ماسک 3 لایه در 5 ماه

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، میرابوطالب بدری با بیان اینکه به درخواست های صادرات ماسک با اولویت پاسخ می دهیم گفت: هم اکنون محموله های 50 هزار دلاری و 100 هزار دلاری ماسک به صورت موردی مجوز صادرات گرفته و صادر می شود.

وی با بیان اینکه به صورت روزانه درخواست صادرات ماسک داریم، اضافه کرد: پس از دریافت درخواست های صادراتی با تائید سازمان حمایت و سازمان غذا و دارو، مجوز صادرات ماسک را به گمرک ارسال می کنیم.

بدری اظهار کرد: البته در صادرات ماسک N 95 و N 99 همچنان محدودیت داریم، اما برای صادرات موردی ماسک N 95 آن هم به تعداد کم، مجوز صادرات می دهیم.

وی ادامه داد: تولید ماسک بسیار فراوان شده و حتی شرکت هایی که ربطی به این حوزه ندارند ماسک تولید می کنند از این رو بازار داخل اشباع شده و اگر مجوز صادرات ندهیم بازار های خارجی را از دست می دهیم، همچنان که در حدود یک سال پیش به علت تأمین نیاز داخل، سخت گیری در صادرات موجب شد رقبای ما بازار ها را تصاحب کنند.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت شرح داد: ما به صورت موردی برای همه درخواست های صادرات ماسک، تأییدیه صادر می کنیم، زیرا این صادرات یک منبع ارزآوری برای کشور است و حتی یک مورد هم نبوده که صادرکننده ای درخواست، ارائه کرده باشد و ما مخالفت کرده باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 935

به "صادرات 10 میلیون دلاری ماسک 3 لایه در 5 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 10 میلیون دلاری ماسک 3 لایه در 5 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید