فعالیت های کمپ لاکپشت دریایی در کارولینای شمالی

به گزارش مجله کامسا، سرگرمی در کمپ لاکپشت دریایی نوعی سرگرمی در کمپی تابستانه است که در زمینه زیست شناسی دریا فعالیت می نماید و در ویلمینگتن کارولینای شمالی واقع شده است. ماموریت آن ترویج مهر و توجه به اقیانوس ها است. رسالت کمپ لاکپشت دریایی ترویج عشق و توجه به اقیانوس ها و اکوسیستم دریایی و مخصوصا لاکپشت های دریایی است که خود نوعی خوشگذرانی در کمپ لاکپشت دریایی به شمار میرود. مربیان این کمپ با تمرکز بر رویکردی مردمی در جهت حل مشکل کاهش تدریجی تعداد لاکپشت های دریایی درحیات وحش گام برداشته و با انتخاب همیاران و سرپرستانی از بین جوانان و تشویق نیروهای داوطلب و سرمایه گذاری روی دانش آموزان به عنوان نیروی کاری بالقوه که از فعالیت های کمپ لاکپشت دریایی می باشد، به انجام این کار می پردازند.

فعالیت های کمپ لاکپشت دریایی در کارولینای شمالی

بخش های دیدنی کمپ لاک پشت دریایی

مرکز پرورش و حفظی به نام کارن بیزلی (Karen Beasley) در کمپ لاکپشت دریایی جایی است که دانش آموزان می توانند در آن نقشی داشته باشند و بعلاوه در ساختمان مرکزی کمپ لاکپشت دریایی که به تازگی در سال 2013 بازگشایی شده به انجام امور بپردازند. مرکز درمانی و آموزشی بیشتر از 1200 مترمربع مساحت دارد و قسمت هایی مثل بخش پرورش، بخش تشریح و کلاس های مختلف شامل می گردد. نیروهای داوطلبان و کارورزها در این کمپ در کنار هم کار می نمایند و بعلاوه با نحوه پرورش و حفظ لاکپشت های دریایی آشنا می شوند و سپس به آزادسازی آن ها در دامان طبیعت در بین فعالیت های کمپ لاکپشت دریایی یاری می نمایند. کمپ لاکپشت دریایی بیشتر به عنوان یک کمپ تابستانه در زمینه زیست شناسی دریا و آموزش غواصی اسکوبا (SCUBA) شناخته می گردد. البته اردوهای مسافرتی برای هاوایی و کاستاریکا هم ارائه می گردد. برنامه های ویژه ای هم برای مشارکت گروه های مدرسه ای و به صورت یک روزه برگزار می گردد و خود نوعی خوشگذرانی در کمپ لاکپشت دریایی می باشد.

کمپ تابستانه زیست شناسی دریا

سه برنامه مختلف برای کمپ تابستانه زیست شناسی دریا وجود دارد. تمام برنامه ها به صورت عملی و متمرکز برگزار می شوند و سه دورنما و منظره مختلف را از زندگی و حیات اقیانوس عرضه می نمایند. اودیسه اقیانوس کارولینا (Carolina Ocean Odyssey) کمپی پر از ماجراجوئی است که به شرکت نمایندگان یاری می نماید به وسیله سرگرمیات ورزشی اعتماد به نفسشان را تقویت نمایند. شرکت نمایندگان آموزش موج سواری و استفاده از تخته موج سواری را می گذارنند، پرورش لاکپشت را مشاهده می نمایند، صید خرچنگ و صدف را یاد می گیرند، در تالاب ها و سواحل سنگی جزیره تاپسیل (Topsail) گشت می زنند. شرکت نمایندگان به مدت 5 روز در اتاق های همراه با تهویه هوای مطبوع کنار اقیانوس اقامت می نمایند. ماجراجویی در زیست دریایی اقامتی 6 روزه است که البته بیشتر علمی است. شرکت نمایندگان در این مدت با اساس زیست شناسی دریا آشنا می شوند و درباره 5 گونه لاک پشت دریایی که در امتداد خط ساحلی کارولینای شمالی مهاجرت می نمایند، چیزهایی را یاد می گیرند. بعلاوه به گشت های صبحگاهی برای یافتن لاک پشت های دریایی می روند، به وسیله پروژه های بوم شناسی ساحلی ساعاتی را به ارائه خدمات اجتماعی می پردازند و از خطوط ساحلی، تالاب ها و نواحی تحت تاثیر جزر و مد آن ها را پاکسازی می نمایند و در پرورش لاک پشت های دریایی مشارکت می نمایند. برنامه سوم، برنامه آشنایی با زیست شناسی درون دریا است که 11 روزه است و 25 ساعت خدمات اجتماعی را شامل می گردد. شما در برنامه ماجراجویانه زیست شناسی دریا همه کار انجام می دهید و علاوه بر آن کالبد شکافی لاک پشت دریایی را مطالعه می کنید، به تور پست صحنه آکواریوم کارولینای شمالی می روید و چند تحقیق خاص دیگر را در بین فعالیت های کمپ لاکپشت دریایی هم انجام می دهید.

کمپ های اسکوبا

غواصی اسکوبا در کارولینای شمالی محبوبیت زیادی دارد و کمپ لاکپشت دریایی دو نوع کمپ مختلف آب های آزاد (Open Water) و پیشرفته را برای جوانانی که در پی گرفتن گواهی PADI اسکوبای آب های آزاد خود هستند، ارائه می نماید. کمپ آب های آزاد یک دوره 12 روزه است که مهارت های پایه ای را برای اخذ این گواهی آموزش می دهد. بعلاوه افراد 13 تا 17 سال شرکت نماینده در آن درباره انواع مختلف حیواناتی که هنگام غواصی با آن ها روبرو می شوند آموزش می بینند، گشتی در تالاب نمک و نواحی تحت تاثیر جزر و مد می زنند و طی این برنامه اعتبارنامه 20 ساعت انجام خدمات اجتماعی را کسب می نمایند. کلاس پیشرفته پس از تکمیل کلاس آب های آزاد برگزار می گردد و آموزش هایی درباره موج سواری و موج سواری پارویی را در جزایر در بین سرگرمی در کمپ لاکپشت دریایی می گذرانند.

کمپ های مسافرتی

افراد از سنین 14 تا 17 سال می توانند در کاستاریکا یا هاوایی از نزدیک و به صورت شخصی با لاک پشت های دریایی در زیست بوم های دریایی غیربومی کار نمایند و یاد می گیرند که برای تبدیل شدن به بخشی از راه چاره مشکل نگرانی های جهانی زیست محیطی به چه چیزی هایی احتیاج دارند. شرکت نمایندگان در کاستاریکا در تورهای زیپ لاین شرکت می نمایند، با قایقرانی از آب های خروشان روداخانه پاکوئر (Pacuare) عبور می نمایند، گشتی در جنگل های بارانی می زنند، در جزیره ای زندگی می نمایند و هفته ای را به کار کردن در یک پرورشگاه لاک پشت می گذارنند. شرکت نمایندگان در هاوایی می توانند از جشن های سنتی لوئا (Luau) استفاده ببرند، در برنامه فراوری مثل حیوانات در پارک سیلایف (SeaLife) همکاری نمایند که در آن می توانند با دلفین ها، شیرهای دریایی و انواع ماهی های استوایی به این کار بپردازند، در جزیره های استوایی زیبا قدم بزنند، کنار صخره های مرجانی غواصی نمایند و آموزش موج سواری ببینند که خود این نوعی خوشگذرانی در کمپ لاکپشت دریایی می باشد.

گروه های مدرسه ای

مرکز پرورش و حفظ کارن بیزلی در تمام سال فعالیت می نماید پس این بیمارستان حیوانات چیزی بیشتر از یک کمپ تابستانه است و می توانید به منظور برگزاری اردوهای مدرسه ای برای آن برنامه ریزی کنید. مدرسه ها، مدارس نظامی و گروه های اجتماعی می توانند با سرپرست برنامه هماهنگی های لازم را انجام دهند تا برنامه آموزشی طی سال تحصیلی مطابق با احتیاج شما تدارک ببینند. برنامه های متنوع ثابت و هماهنگی شده ای از قبل مطابق با احتیاجهای گردش های روزانه مدرسه ها، گردش های چند روزه، کمپ های اقامتی و برای تمام گروه های سنی وجود دارد. هزینه های آن بسته به فعالیت ها و امکانات، راهنماها و تعداد شرکت نمایندگان فرق دارد. بعضی برنامه ها که به صورت گروهی برگزار می شوند، عبارتند از کالبد شکافی لاک پشت دریایی، پیاده روی های صبح هنگام برای پیدا کردن محل تخم گذاری ها، تماشای لحظه تولد این جانوران در شب، تور نمونه برداری، تالاب نمک و پایداری تالاب ها، بوم شناسی اسکله شناور، بوم شناسی سنگ ماسه، دفن زباله و تور WASTEC، آموزش های موج سواری. این بخش می تواند یکی از بخش های سرگرمی در کمپ لاکپشت دریایی باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1401 بروزرسانی: 18 دی 1401 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1238

به "فعالیت های کمپ لاکپشت دریایی در کارولینای شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت های کمپ لاکپشت دریایی در کارولینای شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید