فینالیست های مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 اعلام شد

به گزارش مجله کامسا، وب سایت گجت نیوز - دانیال حجاری: فینالیست های مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 معین شدند. تصاویر برگزیده این رقابت را در این مطلب ببینید.

فینالیست های مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 اعلام شد

مسابقه عکاسی بین المللی شرکت سونی هر سال بهانه ای است تا تصویربرداران خلاق زیادی در سراسر جهان دست به کار شده و خود را برای رقابت با بقیه آماده نمایند. هر سال، بعد از معرفی آثار برگزیده، شاهد چند ده عکس بی نظیر هستیم. مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 نیز شرایط مشابهی دارد.

برگزیدگان مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020

عکاس ها در دسته بندی های مختلفی به رقابت با یکدیگر می پردازند. یکی از آن ها، Open است. این مجموعه به روی همه شرکت نمایندگات باز بوده و محدوده خاصی ندارد. تا تابستان امسال، اسامی برندگان اصلی در هر دسته بندی تعیین نخواهد شد. با این حال، به تازگی فهرستی از برگزیدگان مسابقه عکاسی Sony اعلام شده است. برندگان نهایی از بین این آثار انتخاب خواهند شد.

خطوط تمیز

خطوط رنگی و بافت ها در این تصویر زمستان به شکلی عجیب رضایت بخش هستند! لایه های مختلف ساختمان توجه بیننده را به شکلی متفاوت جذب می نمایند. دو پنجره بسته روی دیوار مقابل دوربین، شبیه به چشم هایی با پلک هایی عظیم به نظر می رسند!

تقسیم شده

در سراسر جهان به سختی می توان چنین خط صاف، نازک و در عین حال تمیزی بین یک محیط شهری و محیط کاملا طبیعی پیدا کرد! این تصویری در گوآنجو چین به ثبت رسیده است. با نگاه به این عکس هوایی که جزو برگزیدگان مسابقه عکاسی جهانی سونی بوده است، به نظر خط جدانماینده بین دو محیط شبیه به یک آینه عمل می نماید! ساختمان های قرار گرفته کنار یکدیگر با فاصله بسیار کم، در آن سو به شکل یک سری درخت تکرار چیده شده کنار هم تکرار شده اند.

پلی به ناکجا

در این اسکله در جزیره نیوفاندلند سبد های مخصوص ماهی گیری متعددی وجود دارد. برجستگی های چوب های به کار رفته در ساخت اسکله سبب شده با تماشای عکس هوایی گرفته شده از آن، حسی شبیه به مشاهده تصاویر تاریخی به بیننده دست بدهد.

نقاشی

این تصویر برگزیده مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 واقعا شبیه به یک نقاشی به نظر رسیده و تصور ثبت شدن آن با دوربین عکاسی سخت است. میزان وضوح و شارپنس بیش از اندازه نبوده و رنگ ها به خوبی ثبت شده اند. عکاس این صحنه از زاویه ای ایده آل اقدام به ثبت تصویر کرد.

زمین به دریا

این دورنمای بسیار زیبا در ایسلند ثبت شده و یکی از برگزیدگان مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 است. در این تصویر، گستره ای از انواع رنگ ها و بافت ها دیده می گردد. علت آن، برخورد آب دریا با زمین هایی ساخته شده از مواد مختلف طی راستا خود است. موج دار شدن آب در میانه های عکس، حس بسیار خوبی به تماشاچی می دهد.

بدون زمان

ژست این پاروزن و حالتی که موهایش حین وزش باد در دل آب گرفته، سبب شد او را در حالتی خارج از زمان و مکان تصور کنیم. در نگاه اول به نظر می رسد تصویر طی قرن های اخیر به ثبت رسیده و کاملا قدیمی است. در بین برگزیدگان مسابقه عکاسی جهانی سونی این یکی از بهترین پرتره هایی است که دیده ایم.

وهم آور

در نگاه اول، تصویر جستجویی ساده از نور و تاریکی به نظر می رسد، اما وقتی با دقت بیشتری به وسیله پنجره خودرو نگاه می کنید، متوجه خواهید شد نکات بیشتری برای تفسیر وجود دارد. نور اطراف خودرو به نظر از عالم دیگری است و به این سیاره تعلق ندارد. اما داخل خودرو چه می گذرد؟ همه چی به تصورات بیننده بستگی دارد. عکسی بسیار زیبا در لیست فینالیست های مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020.

شبح

تکنیک تاریخی که در ثبت تصویر بالا به کار رفته، در میان صحنه یک دست و سیاه و سفید آن می درخشد. تضاد بین گاو واقع در دور دست، که از کنار قابل مشاهده است، با دوستش در نزدیکی دوربین عکس جالبی رقم زده است. از جذابیت بالای دورنمای دریا نمی توان غافل شد.

هلهله

عکس بالا مربوط به فستیوال پالکی (Palkhi) در هند است. این تصویر مملو از شادی و انرژی بوده و فرد قرارگرفته در میانه جمعیت و بالاتر از بقیه، که در حال کوبیدن روی طبل است، در اولین نگاه توجهتان را جلب می نماید. دلیل آن، قرارگیری وی در میانه دو دست واقع در پیش زمینه عکس است.

چرخش

خورشید در حال غروب، به زیباتر شدن عکس بالا یاری زیادی کرد. حرکت و تکاپو در این تصویر موج می زند. به نظر قایقران تصمیم گرفته برای تفریح یک دور ساده بزند!

برافروخته با نور

روز مرگ فستیوال شناخته شده ای در مکزیک است. لباس های که افراد در این مراسم پوشیده و حرکاتی که انجام می دهند، به جذابیت آن می افزاید. به عنوان نمونه باید به جامه بر تن فرد داخل عکس بالا اشاره نمود که به شکلی عجیب و باورنکردنی رنگارنگ طراحی شده است. نحوه زل زدن فرد داخل دوربین ممکن است بیننده را بترساند!

شیرجه

تعدادی از برگزیدگان مسابقه عکاسی جهانی سونی سیاه و سفید گرفته شده اند. در تصویر بالا به خوبی می توان شادی و نشاط را در دل سگ در حال جنب و جوش خواند. عکس بالا یادآور می گردد گروهی از سگ ها کنار یکدیگر چطور می توانند هرج و مرج ایجاد نمایند. جذابیت عکس بالا، فریز شدن سگ در میانه پرش است. به نظر این اولین پرش جانور نبوده و بعد از فرود نیز به جنب و جوش سرانجام نخواهد داد.

غرش

تخریب سازه ها به صورت عمدی و از پیش برنامه ریزی شده، ویدیو هایی جذاب رقم می زند. تصویر بالا به عنوان یکی از موارد راه پیدا نموده به مرحله نهایی مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 نشان داد با عکاسی از این حادثه نیز می توان صحنه های جذابی خلق کرد. آن چه به افزایش زیبایی تصویر بالا یاری نموده، نور تابیده از خورشید در حال غروب است.

تضاد

برای ما، ساعت ها طول کشید تا به واقعیت عکس بالا پی ببریم. در نهایت متوجه شدیم تصویر بالا از برف های در حال فرود آمدن روی قسمتی از یک جنگل گرفته شده است.

مقدس

عکس بالا، یک تحریک خیره نماینده از طنین آرام اماکن عبادتی است. نور ملایم ابتدای صبح و نبود هیچ فردی داخل فریم، به جذابیت بصری محیط افزوده است. این مکان برای تفکر و عبادت واقعا آرام و ایده آل به نظر می رسد.

بدشگون

این پیکره عظیم با عظمتی وصف نشدنی کاملا واقعی است. نام آن 38° Parallelo by Mauro Staccioli بوده و برخلاف تصور، در مصر نیست و ایتالیا منزل آن محسوب می گردد. عکاسی از صحنه به صورت سیاه و سفید سبب شده هرم عظیم، بیشتر مورد توجه قرار گرفته تا به یکی از بهترین تصاویر مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 بدل گردد.

موج توفنده

افراد ساکن شهر های ساحلی انگلستان به خوبی با چنین صحنه هایی آشنا هستند. عکس بالا را باید نمونه ای هنری از همه صحنه های مشابه دانست. ترک های روی دیوار کشیده شده کنار ساحل، با دور شدن نگاه از موج ها، توجهتان را به خود جلب خواهد نمود.

درخشان

اگر پیشتر یک ماهی را از نزدیک مشاهده نموده باشید، از تماشای دهان ماهی داخل تصویر بالا متعجب خواهید شد. متاسفانه این آبزی گرفتار یک انگل خورنده زبان شده است. این نوع انگل بعد از ورود به دهان ماهی ها، زبان آن ها را خورده و جای آن می نشیند!

تماشا از میان تو

در عکس نگاتیو بالا از مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020، شاهد یک اختاپوس عظیم هستیم. این عکس در دل اقیانوس و طی شب به ثبت رسید. با این حال به نظر می رسد عکاس، داخل یک محیط آزمایشگاهی، از جانور تصویربرداری نموده است.

نزاع در میانه هوا

تعداد قابل توجهی از فینالیست های مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 تصویری از جهانی جانوران هستند. یکی از ویژگی های مرغ دریایی، حس تملک زیاد روی هر غذا است. در تصویر بالا که در نگاه اول شبیه به یک نقاشی به نظر می رسد، صحنه ای حیرت انگیز رقم خورده است؛ سه مرغ دریایی در میانه آسمان، بر سر یک ستاره دریایی بیچاره در حال جنگ هستند.

آرام و بی صدا

عکاس صحنه بالا مطمئنا صبر و حوصله زیادی خرج نموده و منتظر ایده آل شدن شرایط مانده است. آرامش و سکوت در این محیط طبیعی در کشور اندونزی را حتی با تماشای عکس آن می توان حس کرد. به نظر درخت های حرا در حال رقصیدن هستند.

منبع: pocket-lint

منبع: برترین ها
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 135

به "فینالیست های مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینالیست های مسابقه عکاسی جهانی سونی 2020 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید