لوایح مربوط به زنان در دولت بعدی پیگیری گردد

به گزارش مجله کامسا، معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت تحولات خوبی را در کشور رقم خواهد زد، گفت: لوایح مربوط به زنان در دولت بعدی پیگیری گردد.

لوایح مربوط به زنان در دولت بعدی پیگیری گردد

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت تحولات خوبی را در کشور رقم خواهد زد، گفت: لوایح مربوط به زنان در دولت بعدی پیگیری گردد.

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوریدر مورد نگرانی های خود در حوزه زنان گفت: وقتی اقدامی براساس برنامه انجام می گردد و چشم اندازی را در نظر دارد و نتایجی را به دست می آورد باید تداوم داشته باشد. کوشش من، چه در دولت های هفتم و هشتم و چه در دولت های یازدهم و دوازدهم، این بوده که اقدامات همراه با برنامه باشد و براساس انتظارات و مطالبات حرکت کنیم. اگر کشور براساس برنامه حرکت کند، پیشرفت خواهد نمود.

ابتکار اضافه نمود: طی 42 سال فعالیت در حوزه های آموزش و بهداشت دستاوردهای ملموسی داشته ایم و شاخص های ما بهبود یافته است، اما برطرف مسائل و بهبود مداوم شرایط به کوشش مستمر احتیاج دارد و اگر دولت بعدی این اقدامات را ادامه ندهد و بخواهد از اول آغاز کند، اتفاق مثبتی برای کشور رخ نمی دهد. بنابر این دولت بعدی باید این برنامه ها را در نظر بگیرد و بر اساس آنها پیش برود. همچنین نگرانی دیگر این است که لوایحی را که تنظیم شده و اکنون در دولت یا مجلس است پیگیری نکند. باید این لوایح، که بر روی آنها کار پژوهشی اجرا شده است، پیگیری و تصویب گردد.

وی با اشاره به اینکه 17 نشست تخصصی با دانشگاه مفید قم در مورد گفت وگوهای فقهی ـ حقوقی در حوزه حقوق زن و خانواده برگزار شده است، گفت: نتیجه این نشست ها لوایحی بوده که تهیه شده و اگر دولت بعد از این پژوهش ها استفاده نکند، از نظر تحولات در شاخص ها و بهبود شرایط زندگی مردم مسائل زیادی خواهیم داشت.

ابتکار در پاسخ به اینکه در چند ماه باقی مانده از فعالیت دولت بر روی چه مسائلی تمرکز نموده اید؟ گفت: نهادینه شدن عدالت جنسیتی، پایش و رصد شاخص عدالت جنسیتی به وسیله سامانه رصد و پایش، نهادینه شدن شاخص های خانواده و رصد این شاخص ها، پیشبرد لوایحی که تا به امروز به دولت و مجلس ارائه شده از جمله برنامه های ماست و کوشش می کنیم که کارهای نیمه تمام را تکمیل کنیم.

وی ادامه داد: توان افزایی مالی زنان سرپرست خانوار در نقاط مختلف کشور نیز تا حد امکان ادامه خواهد یافت و معاونت امور زنان با هدف پیشبرد سوادآموزی زنان روستایی، توان افزایی مالی و ... با دستگاه های مختلف ارتباط برقرار نموده است و دستاوردهای خوبی را برای زنان روستایی داشته ایم و امیدواریم که ادامه یابد. این اقدامات تجربه و الگوی قابل استفاده ای است که باید تدوین گردد و برای سال 1400 اقدامات صورت گرفته مستندسازی، جمع بندی و گزارش های آنها به مردم و دولت بعدی ارائه می گردد.

ابتکار در پاسخ به اینکه آیا کاری هست که می خواستید انجام دهید اما اجازه ندادند یا انجام آن محقق نشد؟ گفت: چنین اقداماتی بسیارند؛ از جمله وارد کردن نام مادر در کارت ملی. البته ظاهراً کسی با این موضوع مخالف نبود اما عملاً برای انجام آن به حدی پیچیدگی پیش آمد که محقق نشد. همچنین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت اتفاق بزرگی بود که در دولت رقم خورد و امیدواریم که بتواند تحولات خوبی را به دنبال داشته باشد.

منبع: ایلنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 623

به "لوایح مربوط به زنان در دولت بعدی پیگیری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوایح مربوط به زنان در دولت بعدی پیگیری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید