محمدخانی: با این فرایند پرسپولیس پنجمین قهرمانی را جشن می گیرد

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - پیشکسوت پرسپولیس معتقد است با روندی که این تیم در پیش گرفته کسب پنجمین قهرمانی متوالی دور از انتظار نیست.

محمدخانی: با این فرایند پرسپولیس پنجمین قهرمانی را جشن می گیرد

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، 27 سال قبل در سوم خرداد ماه، برای آخرین بار بود که ناصر محمدخانی به عنوان بازیکن پرسپولیس در فهرست تیمش نهاده شد. یکی از بی تکرارترین و کامل ترین بازیکنان به تعبیر کارشناسان و پیشکسوتان. او البته در آن روز روی نیمکت نشسته بود. آخرین بار بود که سه تن از بازیکنان عظیم و نامدار فوتبال ایران و تاریخ پرسپولیس در نقش بازیکن حضور داشتند. سه بازیکنی که در خط حمله، خط میانی و خط دفاع، عمود خیمه سرخپوشان بودند و بعد از بازی با بهمن در آن روز دیگر تنها نقش مربی و سرپرست را بر عهده گرفتند.

به یاد آن روز سراغ ناصر محمدخانی رفتیم که چندی پیش وعده داده بود، خط حمله پرسپولیس احیاء خواهد شد و حالا مهاجمان پرسپولیس در پنجمین بازی متوالی گلزنی نموده اند.

ناصر محمدخانی در این ارتباط گفت: بله گفته بودم که خط حمله از زیر فشار روانی که خارج گردد، شرایط را به سود خودش و پرسپولیس تغییر می دهد. الان پرسپولیس مثل همان تیمی شده است که یک دفعه 14 پیروزی پشت سر هم می آورد. تیم خیلی خوب شده است. آن اتفاقات قبل از بازی برایشان روی می دهد. مصدوم و محروم هم دارند. گل هم می خورند و بعد بازی را بر می گردانند. برخی شاید این را خیلی ساده بگیرند، اما کار هر تیمی نیست. آن هم با فشارهایی که در این دو هفته وجود داشت. به امید خدا با همین فرایند، پنجمین قهرمانی پیاپی را هم به دست می آورند و همه با هم جشن خواهیم گرفت.

وی درباره رقابت موجود در بالای جدول، ادامه داد: الان رقابت اصلی بین دو تیم است. پرسپولیس بازی های خوبی در تهران دارد. الان نمی گردد درباره تفاوت قدرت حریفان دو تیم تا انتها مسابقات نظر قطعی داد. مسائل مختلفی دخیل هستند. شرایط تیم ها، هفته به هفته تغییر می نماید. ممکن است تیمی که الان انگیزه خاصی ندارد، سه هفته دیگر با تغییر شرایط جدول شرایط متفاوت داشته باشد و بالعکس. الان بازی با یک تیم ته جدولی با تیمی که سهمیه آسیا می خواهد، می تواند سخت تر از بازی با تیمی در میانه جدول باشد که نه نگران سقوط است و نه امیدوار به سهمیه.

محمدخانی گفت: با تمام این اوصاف، پرسپولیس نباید فکر خودش را معطوف به این مساله کند. به خصوص نباید دنبال نتایج و بازی های تیم های رقیب باشد. این ها تمرکز و آرامش بازیکن و مربی را به هم می ریزد. البته یحیی گل محمدی خودش این مسائل را خیلی خوب می داند. پرسپولیس فقط باید به فکر کار خودش باشد و نباید به سمت غیر از این سوق داده گردد. از طرفی حریفانش همواره انگیزه دارند، چون می خواهند برابر عظیمترین تیم ایران عرض اندام نمایند، پس نباید ذهن شان درگیر دو، دو تا، چهارتایی هایی باشد که این طرف و آن طرف مطرح می گردد.

مهاجم و مربی سابق پرسپولیس و فوتبال ایران گفت: پرسپولیس الان شرایط خوبی دارد و باید این شرایط را حفظ کرد. الان آل کثیر گل می زند، مغانلو هم گل می زند، مهدی عبدی هم در دو بازی گذشته گل زده و به فرم خوب خودش برگشته است. در چنین شرایطی، شرایط روحی و تمرکز حتی از مسائل بدنی هم بیشتر اهمیت پیدا می نماید. یحیی هم نشان داد به این مساله واقف است و از جوان ها هم خوب استفاده می نماید.

ناصر محمدخانی درباره اتفاقاتی که در دو هفته اخیر و در سال های اخیر در اصفهان روی داده است، اضافه نمود: زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم، از این داستان ها در اصفهان وجود نداشت، تا سال ها که به عنوان مربی هم با تیم به آن جا می رفتیم اصلا چنین مسائلی اتفاق نمی افتاد. این فضا با واقعیت فرهنگ خود اصفهان تناقض دارد.

وی ادامه داد: کری و رقابت بود ولی چنین اتفاقات بدی را نمی دیدیم. نمی دانم دقیقا چه اتفاقی روی داده است ولی این موارد تقریبا از اوایل دهه 80 آغاز شد. قبل از آن مسائلی مثل چوب و زنجیر، کتک زدن طرفداران یا حمله به اتوبوس تیم، آن هم این قدر خطرناک را ندیده بودیم.

او درباره آخرین حضورش در پرسپولیس به عنوان بازیکن توضیح داد: این ماجرا که برای خیلی سال پیش است و واقعا جزییاتی که شما می گویید را به خاطر ندارم. همه چیز ناگهانی پیش رفت. بعد از جدایی آقای علی پروین که به حق سلطان فوتبال ایران است، شرایط خاصی پیش آمد ولی من یک خاطره دیگری را می گویم. روزی که پیراهن شماره 10 خودم را به علی دایی دادم و خواستیم آن را بپوشد. من با دست خودم این پیراهن و شماره را به او دادم. اول قبول نمی کرد و می گفت: من کجا و شماره 10 پرسپولیس کجا؟ البته او که یکی از بهترین مهاجمان فوتبال ایران بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 743

به "محمدخانی: با این فرایند پرسپولیس پنجمین قهرمانی را جشن می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدخانی: با این فرایند پرسپولیس پنجمین قهرمانی را جشن می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید