نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل شروع شد

به گزارش مجله کامسا، نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل، با حضور 10 تیم استارتاپی، شروع شد.

نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل شروع شد

روابط عمومی ایرانسل، در مراسم شروع به کار این نوآوردگاه (Startup Weekend)، صبح امروز آدینه 16 آبان ماه 1399، دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مدیرعامل مجموعۀ ایرانسل لبز و مهندس محمد خلج عضو هیأت مدیره و مدیرعامل اسنپ و عضو هیأت مدیرۀ ایرانسل لبز، حضور داشتند و دقایقی در جمع تیم های استارتاپی سخن گفتند.

مجموعۀ ایرانسل لبز (Irancell Labs)، شامل سه بخش تحقیق و توسعه، مرکز نوآوری ایرانسل و آموزشگاه ایرانسل، از سال گذشته، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل با جامعۀ دانشگاهی و یاری به مراکز علمی، استارتاپ ها و شرکت های فناور تأسیس شده است.

مدیرعامل ایرانسل لبز در این مراسم، نوآوری را در وهلۀ اول، کلیدی برای حل مسائل و چالش ها و ارائه خدمات بهتر به مشترکان و در وهله دوم به عنوان یک مزیت رقابتی برای حضور در بازار برشمرد و تأکید کرد: در ایرانسل معتقدیم که نوآوری باید در تمام ارکان شرکت، اعم از فرایندها، محصولات و خدمات به مشتریان جاری باشد و در فکر و کردار کارکنان نهادینه گردد.

وی با بیان اینکه نوآوری، منشأ تحولات فناورانۀ سال های اخیر که منجر به انقلاب صنعتی چهارم شده، بوده است، به رشد سهم اقتصاد دیجیتال در فراوری ناخالص ملی اشاره نمود و گفت: عمدۀ سهم این رشد، مربوط به اپراتورها و اکوسیستم استارتاپی بوده است.

بولوردی همچنین به اولین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل اشاره نمود و اطلاع داد که پس از فراخوان اولیه، 50 طرح و ایده به مرکز نوآوری ایرانسل ارسال شده و پس از داوری اولیه، 10 تیم استارتاپی به نوآوردگاه راه یافته اند. تیم هایی که از داوری نهایی عبور نمایند، در شتاب دهندۀ کهکشانِ مرکز نوآوری ایرانسل، تحت حمایت این مرکز قرار می گیرند.

وی در عین حال توضیح داد که دریافت ایده ها برای حضور در نوآوردگاه های بعدی، همچنان ادامه دارد.

عضو هیأت مدیرۀ مجموعۀ ایرانسل لبز هم در این مراسم، با اشاره به گذشت یک سال از راه اندازی رسمی این مجموعه با حمایت مدیرعامل و هیأت مدیرۀ ایرانسل، گفت: ایرانسل سابقۀ خوبی در حمایت از استارتاپ ها دارد و ارتباط زنده با اکوسیستم استارتاپی و تجربۀ موفقی که در سرمایه گذاری روی اسنپ به عنوان بزرگترین استارتاپ ایران داشته است، می تواند موجب حمایت مؤثرتر از تیم های استارتاپی گردد.

مدیرعامل اسنپ اضافه کرد: ما هم به عنوان مجموعۀ اسنپ علاقه مندیم در کنار تیم ها حضور داشته باشیم و از ایده هایی که به پلتفرم ما یاری می نماید حمایت، چالش های موجود را مطرح و راه چاره دریافت کنیم.

خلج همچنین با بیان اینکه در پارادایم فکری جدید ایجاد شده در بخش دولتی، از بخش خصوصی حمایت بیشتری می گردد و شرکت های فناور، به رسمیت شناخته می شوند، این امر را موجب رفع شدن بسیاری از مسائل موجود در پیش پای نسل قبل شرکت های نوپا دانست و خطاب به تیم های استارتاپی حاضر در نوآوردگاه گفت: در مرحله بعدی، رسالتی که بر عهدۀ شماست، کوشش برای تقویت هر چه بیشتر اعتماد نسبت به بخش خصوصی، در بخش دولتی است.

نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل، از 16 تا 18 آبان ماه، در شتاب دهندۀ کهکشان این مرکز، واقع در ایستگاه نوآوری شریف، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می گردد و 10 تیم استارتاپیِ شرکت نماینده که پس از ثبت نام، در ارزیابی اولیه پذیرفته شده اند، در آن حضور دارند. پس از افتتاحیۀ صبح امروز، تیم ها در کارگاه های مختلف حضور خواهند داشت و روز یکشنبه، داوری نهایی و اختتامیۀ نوآوردگاه، با حضور و سخنرانی دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 352

به "نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید