گارد ساحلی چین مجوز شلیک به کِشتی های خارجی متجاوز را دریافت کرد

به گزارش مجله کامسا، به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رویترز در گزارشی خاطرنشان کرد: کنگره ملی خلق چین که عالی ترین نهاد قانونگذاری در این کشور به شمار می آید، قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن اجازه گگرددن آتش به سمت کِشتی های خارجی در صورت لزوم، به گارد ساحلی پکن داده می گردد.

گارد ساحلی چین مجوز شلیک به کِشتی های خارجی متجاوز را دریافت کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

بر اساس این گزارش، این قانون به گارد ساحلی چین اجازه می دهد تا از همه ابزارهای لازم برای جلوگیری از تهدیدات کِشتی های خارجی استفاده کند.

خبرگزاری رویترز در این خصوص می افزاید: در متن این قانون شرح داده شده است که این موضوع برای محافظت از حاکمیت، امنیت و حقوق دریایی چین طراحی شده است.

قانون مذکور همچنین به نگهبانان ساحلی اجازه می دهد تا کشتی های خارجی را در آبهای سرزمینی متعلق به چین مورد بازرسی قرار دهند.

همچنین گارد ساحلی این حق را دارد که ورود کشتی ها به مناطق ذکر شده را نیز محدود کند.

لازم به ذکر است که واشنگتن ادعای مالکیت پکن بر آبراه کلیدی دریای چین جنوبی را به چالش کشیده و هر از گاهی با نزدیک شدن به جزایر مصنوعی که چین در این منطقه ساخته، به تنش های دیپلماتیک دو کشور دامن می زند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 504

به "گارد ساحلی چین مجوز شلیک به کِشتی های خارجی متجاوز را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گارد ساحلی چین مجوز شلیک به کِشتی های خارجی متجاوز را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید