300 مرکز نیکوکاری باید در 300 دانشگاه تاسیس گردد

به گزارش مجله کامسا، معاون کمیته امداد گفت: امیدواریم که این 80 مرکز نیکوکاری در 80 دانشگاه به سیصد مرکز نیکوکاری در سیصد دانشگاه تبدیل گردد.

300 مرکز نیکوکاری باید در 300 دانشگاه تاسیس گردد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، عسگریان، معاون کمیته امداد در مراسم افتتاح 80 مرکز نیکوکاری دانشگاه ها که امروز در دانشگاه علم وصنعت برگزار گردید، گفت: یکی از رویکرد هایی که رهبری درباره امداد رسانی داشتند به کمیته امداد بود. طرح اکرام امروز از روش های مردمی کردن امدادگری است. یکی دیگر از این روش ها احداث این مراکز نیکوکاری بود که مسجد محوری و محله محوری، صنفی و دانشگاهی است؛ که به حمدالله مسجد را این طرح به صندلی اصلی خودش برگردانده و احتیاجمندانی که در محله هستند مورد رسیدگی قرار گرفته اند که اتفاق بسیار مبارکی است و چهار عدد از این مراکز در حال حاضر چهارهزار خانواده را تحت پوشش دارند. اینکه خود مردم با اراده خودشان به میدان می آیند و به هم محله ای و هم صنفی خودشان یاری می نمایند.

وی اضافه نمود: مراکز نیکوکاری تخصصی دانشگاه های ما از مراکزی است که بسیار مهم هستند. ما به پشتوانه های علمی و تخصصی احتیاج داریم که شیوه های یاری به احتیاجمندان را پیشرفت بدهیم. ما احتیاج داریم به رشته های تخصصی علمی که به احتیاج های ما رنگ و روی دیگری بدهند. برای مثال اشتغال خانه از مسائلی است که بعضی متخصصین بر روی آن در حال کار هستند.

عسگریان افزود: ما در حال حاضر 5 هزار مرکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد داریم و این نگاه تخصصی به امداد رسانی کار بزرگی بود که رخ داد و امیدواریم که این 80 مرکز نیکوکاری در 80 دانشگاه به سیصد مرکز نیکوکاری در سیصد دانشگاه تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 341

به "300 مرکز نیکوکاری باید در 300 دانشگاه تاسیس گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "300 مرکز نیکوکاری باید در 300 دانشگاه تاسیس گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید