7 نکته در خصوص استایل پاییزی مردانه که باید بدانید

به گزارش مجله کامسا، پاییز فصل رنگ های گرم و نسیم خنک است. آب وهوای این فصل نوسان دارد و به همین علت گاهی موقع پوشیدن لباس، ما را سردرگم می نماید. ممکن است با تیشرت های آستین کوتاه سردتان گردد و کت های ضخیم خیلی زود احساس گرما کنید. به جای یخ زدن در لباس های تابستانی و عرق کردن در لباس های گرم زمستانی، بد نیست که برای فصل بهار و پاییز که آب وهوای تقریبا مشابهی دارند و هوا نه سرد است نه گرم، لباس های پاییزی خریداری کنید. اگر نمی دانید برای استایل پاییزی مردانه چه لباسی خریداری کنید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

7 نکته در خصوص استایل پاییزی مردانه که باید بدانید

خرید لباس برای استایل پاییزی مردانه به این معنا نیست که در کوچه و بازار راه بیافتید و هر لباسی که چشمتان گرفت بخرید. باید هوشمندانه خرید کنید تا همواره لباس خوب برای پوشیدن داشته باشید و در عین حال، ولخرجی نکنید.

در ادامه به نکاتی که ضروری است برای داشتن یک استایل پاییزی مردانه رعایت کنید، اشاره می کنیم.

7 نکته در خصوص استایل پاییزی مردانه

قبل از نام بردن از نام لباس هایی که باید بخرید، ابتدا به این چند نکته دقت کنید:

1. فصل لایه لایه پوشیدن

پاییز فصلی است که باید کم کم کت و سوییشرت و ژاکت های خود را دم دست بگذاریم. اما همواره این لباس ها لازم نیستند. لایه لایه لباس پوشیدن برترین روش برای سازگار شدن با آب وهوایی است که دائما نوسان دارد. به جای اینکه یک لایه لباس ضخیم بپوشید، چند لایه لباس نازک تر روی هم بپوشید. با این روش دست شما برای تیپ زدن و تنوع داشتن در استایل، بازتر می گردد. مثلا می توانید پیراهن، جلیقه و ژاکت را با هم بپوشید.

این روش، هم کاربردی و هم شیک است. لایه های متعدد در استایل مردانه، آن را مجذوب نماینده تر می نماید. هر وقت هم که گرمتان شد می توانید لایه های اضافه را در بیاورید.

از این لباس ها می توانید برای لایه لایه پوشیدن بهره ببرید. با توجه به لباس هایی که در خانه دارید، با ترکیبی از دو یا سه مورد از این لباس ها، یک استایل لایه لایه و شیک بسازید:

 • تیشرت آستین بلند
 • پولوشرت
 • بلوزهای ساده
 • پیراهن های مردانه اسپرت و کلاسیک
 • جلیقه
 • سوییشرت و هودی
 • شال گردن

2. پالت رنگ پاییزی

در پاییز، جهان رنگارنگ تر می گردد و برگ ها تغییر رنگ می دهند. این فصل فرصت خوبی است تا به استایل خودتان کمی رنگ پاییزی اضافه کنید. اگر دوست دارید رنگ های پاییزی بپوشید، رنگ هایی را با ته رنگ خاکی انتخاب کنید. مثلا طیف های تیره از انواع سبز و نارنجی، انتخاب خوبی برای لباس پاییزی است.

بهتر است از لباس هایی بدون طرح با رنگ ساده بهره ببرید چون وقتی لایه لایه می پوشید، کنار هم قرار گرفتن رنگ ها، طرح تازهی ایجاد می نماید. اما اگر تعداد لباس هایی که می پوشید کم است و مثلا از دو تکه لباس استفاده می کنید، می توانید یکی را طرح دار انتخاب کنید مثلا طرح های چهارخانه که برای پاییز ایده آل است.

اگر دنبال رنگ های تازه برای کمد استایل پاییزی خود هستید می توانید لباس هایی با این رنگ ها بخرید:

 • انواع زرشکی تیره و روشن
 • پرتقالی تیره، آجری و نارنجی
 • طیف های مختلف قهوه ای
 • سبز زیتونی
 • سرمه ای و آبی کاربنی

3. پوشیدن پارچه های بافت دار

برترین روش برای اینکه کمی مجذوب نمایندهیت و تنوع به استایل خود اضافه کنید و در عین حال استایلی ساده و شیک داشته باشید این است که لباس هایی تک رنگ ولی با پارچه های بافت دار بپوشید. بافت پارچه های پاییزی تنوع زیادی دارد. مثلا پارچه های کبریتی را در نظر بگیرید که در سال های اخیر، به بخش جدانشدنی از استایل های پاییزی تبدیل شده اند.

در مجموع سعی کنید لباس با پارچه هایی انتخاب کنید که بافت های درشت و قابل تماشا داشته باشند. مثلا سوییشرت های ورزشی با پارچه های ساده و ریزبافت را کنار بگذارید و ژاکتی با بافت درشت بخرید. ژاکت هایی که جیب های بزرگ دارند یا سر آرنج آن ها تکه ای چرمی دوخته شده، می توانند کامل نماینده استایل پاییزی باشند.

4. جایگزین کردن کتان با پشم

در فصل پاییز به راحتی می توانید بالاتنه را با لایه لایه پوشیدن گرم کنید ولی وقتی نوبت به پایین تنه و پاها می رسد، انتخاب محدودی دارید و نهایتا یک شلوار می توانید بپوشید. در این شرایط برای گرم نگه داشتن پاها باید جنس لباس های خود را تغییر دهید. به جای شلوارهای کتاب سراغ پارچه هایی بروید که پشم دارند. حتی نازک ترین لباس های پشمی هم می توانند گرما را در خود نگه دارند.

یک مزیت دیگر لباس های پشمی این است که معمولا پارچه های آن ها ساده نیست و بافت زیبایی دارد.

5. پوشیدن لباس های بافت

لباس های بافت ظاهر و مدل زیبایی برای استایل پاییزی مردانه دارند. فقط موقع خرید لباس بافت باید به این نکته ها توجه کنید:

 • لباس بافت باید مقدار شما باشد. لباس بافت خیلی گشاد، ظاهر خوبی ندارد.
 • بافت های نازک تر و نرم تر، برای فصل پاییز بهتر است چون امکان لایه لایه پوشیدن را به شما می دهد.

ژاکت های نازک بافت ظاهر غیررسمی و مجذوب نمایندهی دارند و می توانید آن را با کت های اسپرت ست کنید. اگر یکی دو رنگ ژاکت و دو سه مدل کت اسپرت داشته باشید، برای بیشتر روزهای فصل پاییز، مسئله ای برای انتخاب لباس نخواهید داشت.

6. فصل پوشیدن بوت

در فصل پاییز صندل های تابستانی را کنار بگذارید و برای خودتان بوت بخرید. بوت های سبک مثل چوکا انتخاب خوبی برای روزهای پاییز هستند. هم کاربردی هستند هم استایل شما را به یک استایل پاییزی مردانه نزدیک تر می نمایند. بوت ها به دلایل زیر انتخاب خوبی برای استایل مجذوب نماینده مردانه هستند:

 • قد را کمی بلندتر می نمایند.
 • ظاهر مردانه تری به استایلتان می دهد.
 • کاربردی هستند.
 • معمولا ضدآب هستند و برای روزهای بارانی مناسب اند.

7. تنوع کت های سبک

برای پاییز می توانید انواع کت را بخرید. از کت جین گرفته تا کت های چرمی. این کت های سبک و پاییزی برای محافل و رویدادهای غیررسمی مناسب است. این نوع لباس ها برای روزهای آخر پاییز مناسب است که سوییشرت و هودی به تنهایی کافی نیست و هوا رو به سردی می رود و حتی ممکن است برف هم ببارد.

برای محل کار و رویدادهای رسمی نیازی به خریدن کت نیست. همان کت و شلوار رسمی که دارید معمولا برای روزهای پاییزی هم مناسب است. نهایتا می توانید جلیقه گرم تری به استایل خود اضافه کنید.

چه لباس هایی برای پاییز بخریم؟

اگر هیچ لباس پاییزی ندارید و دوست دارید با کمترین هزینه، بتوانید در طول این فصل چند استایل پاییزی مردانه داشته باشید، این چند لباس را به کمدتان اضافه کنید:

1. کت چرم باکیفیت

کت های چرمی باکیفیت اند و شما را حسابی گرم نگه می دارند. اگر از کت ها درست مراقبت کنید و موقع خرید، کت باکیفیت بخرید، مطمئن باشید که تا چند سال بدون اینکه ظاهر آن ها خراب گردد می توانید بهره ببرید و خوش پوش باشید. نگران از مد افتادن کت نباشید. اگر کتی ساده و کلاسیک انتخاب کنید، همواره می توانید بپوشید. کت چرمی مدت های زیادی است که در جهانی مد حضور دارد و به این زودی ها قصد رفتن ندارد.

2. ژاکت با یقه های بزرگ

ژاکت ها یکی از آن لباس هایی هستند که استایل شما را در کسیر از ثانیه به یک استایل پاییزی شیک تبدیل می نمایند. این روزها ژاکت ها تنوع زیادی دارند و یکی از مهم ترین عوامل تنوع آن ها، انواع یقه است. یقه های بزرگ و متنوع مجذوب نمایندهیت خاصی به این لباس پاییزی می دهند.

3. بوت

بوت ها انتخاب خوبی برای پاییزاند چون هم پاها را گرم نگه می دارند و هم ضدآب هستند. سعی کنید بوت باکیفیت بخرید. هر چقدر بوت باکیفیت تری بخرید عمر آن طولانی تر می گردد و بوت هم اگر مدل های ساده و کلاسیک داشته باشد، چیزی نیست که به این زودی ها از مد بیافتد.

4. کت اسپرت

اگر کت چرم دوست ندارید، کت اسپرت را جایگزین کنید. کت های اسپرت را می توانید خیلی راحت با لباس های مختلف ست کنید و متناسب با آب وهوا، لباسی که همراه با آن می پوشید تغییر دهید؛ از تیشرت برای روزهای ابتدای پاییز گرفته تا بلوزهای بافت برای روزهای نزدیک به زمستان. کت های اسپرت با پارچه های مختلف دوخته می شوند که رایج ترین آن ها کت های جین و کتان است.

5. هودی

هودی یکی از لباس های راحت و مجذوب نمایندهی است که می توانید با خیال راحت به استایل پاییزی خود اضافه کنید. هودی ها تنوع زیادی دارند؛ از مدل های ساده گرفته تا مدل هایی که روی آن طرح های چاپی مجذوب نمایندهی دارد. شاید فکر کنید هودی لباسی است که برای سن پایین و جوان ترها مناسب است. ولی اگر در انتخاب رنگ و مدل دقت کنید، درهر سنی که باشید می توانید از پوشیدن این لباس راحت و زیبا لذت ببرید. هودی برای استایل خیابانی و حضور در محافل محبت آمیز، انتخاب خوبی است.

6. پیراهن جین

پیراهن های معمولی برای پاییز نازک اند. برترین جایگزین آن ها پیراهن جین است. پیراهن جین ضخامت بیشتری دارد و می توانید آن را با انواع شلوار به راحتی ست کنید.

منبع: Realmenrealstyle

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 آبان 1401 بروزرسانی: 5 آبان 1401 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1207

به "7 نکته در خصوص استایل پاییزی مردانه که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 نکته در خصوص استایل پاییزی مردانه که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید