اتحادیه اروپا: پیشرفت های دولت راه را برای مذاکرات صلح هموار کند

به گزارش مجله کامسا، نمایندگان اتحادیه اروپا در ملاقات با رئیس جمهور افغانستان از دولت این کشور خواستند تا راه را برای پیشرفت مذاکرات صلح هموار کند.

اتحادیه اروپا: پیشرفت های دولت راه را برای مذاکرات صلح هموار کند

با ما سفر کنید و با تور مسافرتی اروپا قیمت از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سفرای اتحادیه اروپا مستقر در افغانستان پس از اعلام توافق تیم های مذاکره کننده این کشور و طالبان در ملاقات با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از کابل خواستند تا راه پیشرفت در مذاکرات صلح را هموار کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

براساس بیانیه منتشر شده توسط ارگ ریاست جمهوری افغانستان، در این ملاقات دو طرف درباره فرایند صلح، تعهدات کنفرانس ژنو برای افغانستان و عملی شدن آن بحث و گفتگو کردند.

بیانیه می افزاید که سفرای اتحادیه اروپا همچنین تاکید کردند پیشرفت های دولت افغانستان در فرایند صلح باید راه را برای مذاکرات اساسی باز کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

نمایندگان کشورهای اروپایی در ادامه نیز پیشرفت در مذاکرات صلح را برای برقراری آتش بس فوری مهم دانسته و از پیشرفت ها پیرامون تکمیل شورای عالی مصالحه نیز استقبال کردند.

اتحادیه اروپا در حالی از دولت افغانستان خواسته تا راه را برای پیشرفت در مذاکرات هموار کند که رسانه ها گزارش می دهند اشرف غنی برای جلوگیری از پیشرفت در فرایند صلح کوشش می نماید.

یک روزنامه چاپ کابل در این باره نوشت که رئیس جمهور افغانستان گمان می نماید که با تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، استراتژی واشنگتن در منطقه و افغانستان تغییر نموده و دست خلیلزاد از مسایل افغانستان کوتاه خواهد شد؛ از اینرو، تمام توان خود را به کار بسته تا از پیشرفت در مذاکرات دوحه جلوگیری کند.

این روزنامه همچنین گفت که کشورهای دخیل در فرایند صلح افغانستان از مخالفت غنی با پیشرفت در فرایند صلح و دستیابی به یک راه چاره سیاسی برای سرانجام جنگ مطلع هستند و به این منظور فشار دنیای برای کوتاه کردن دست وی از فرایند صلح شروع شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 412

به "اتحادیه اروپا: پیشرفت های دولت راه را برای مذاکرات صلح هموار کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: پیشرفت های دولت راه را برای مذاکرات صلح هموار کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید