برنامه اقدام سازنده را به زودی اعلام خواهم کرد خبرنگاران

به گزارش مجله کامسا، وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر اعلام نمود که به زودی طرح اقدام سازنده و دقیقه ایران به وسیله کانال های دیپلماتیک ارائه خواهد شد.

برنامه اقدام سازنده را به زودی اعلام خواهم کرد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیغامی در توییتر گفت که به زودی طرح اقدام سازنده ایران به وسیله کانال های دیپلماتیک ارائه خواهد شد.

وی در این پیغام توییتری نوشت: سیاست ایران پر جنب وجوش بوده و مقامات نظرات گوناگونی را ابراز می نمایند.

ظریف در ادامه آورد: اما این عقاید نباید با سیاست کشور اشتباه گرفته گردد.

ظریف ادامه داد: به عنوان وزیر امور خارجه ایران و مذاکره نماینده اصلی هسته ای، به زودی برنامه اقدام سازنده خود را- به وسیله کانال های دیپلماتیک مناسب- ارائه خواهم کرد.

ظریف در سرانجام هشتگ پایبندی، اقدام، جلسه را یادآوری کرد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اردیبهشت سال 1397 به صورت یکجانبه و بر خلاف قوانین بین المللی از توافق هسته ای که مورد تایید سازمان ملل بود خارج شد.

ترامپ درصدد بود با در پیش دریافت سیاست فشار حداکثری، ایران را مجبور کند که به میز مذاکره آمده و توافقی که مورد نظر تیم دولت ترامپ بود حاصل گردد.

دولت ترامپ در حالی روز 20 ژانویه (1 بهمن) به کار خود سرانجام داد که به هدف خود در قبال ایران دست نیافت و با وجود بدعهدی تروئیکای اروپا، ایران با در پیش دریافت صبر راهبردی، همچنان توافق برجام را حفظ کرد.

دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از ورود به کاخ سفید اظهار داشت که تنها زمانی به توافق هسته ای با ایران باز خواهد گشت که نخست ایران کاهش تعهدات خود را متوقف نموده و کاملا به تعهداتش پایبند گردد.

مقام های جمهوری اسلامی در واکنش به این درخواست واشنگتن تاکید نموده اند که آمریکا نخست از برجام خارج شده و تنها پس از پایبندی کامل به برجام و راستی آزمایی آن از سوی ایران، کاهش تعهدات برجامی خود را باز خواهد گرداند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 570

به "برنامه اقدام سازنده را به زودی اعلام خواهم کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه اقدام سازنده را به زودی اعلام خواهم کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید