ترامپ حفاظت 6 ماهه رایگان برای خانواده اش را خواسته است

به گزارش مجله کامسا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در روزهای پیش از ترک سِمت دستور داد خانواده او طی 6 ماه آینده، بدون صرف هیچ هزینه ای بهترین امنیت موجود در جهان- حفاظت سرویس مخفی آمریکا- را دریافت نمایند.

ترامپ حفاظت 6 ماهه رایگان برای خانواده اش را خواسته است

به نقل از واشنگتن پست، به گفته سه شخصی که درباره این برنامه اطلاع رسانی کردند، ترامپ دستوری برای گسترش حفاظت سرویس مخفی پسا ریاست جمهوری برای 4 فرزند بالغ و دو تن همسران آن ها، که به طور اتوماتیک محق دریافت این نوع حفاظت نبودند، صادر نموده است.

دو فرد آشنا با این هماهنگی ها گفتند: ترامپ همچنین دستور داده سه مقام کلیدی که دولت را ترک می نمایند به مدت 6 ماه دیگر هم مورد حفاظت قرار گیرند: استیون منوچین، وزیر خزانه داری سابق، مارک میدوز، رئیس دفتر کاخ سفید و رابرت اوبرایان، مشاور سابق امنیت ملی.

تحت قانون فدرال، ترامپ، همسرش ملانیا ترامپ و پسر 14 ساله آن ها تنها اعضای خانواده اصلی او هستند که بعد از انتها ریاست جمهوری، حق دارند تحت حفاظت سرویس مخفی قرار گیرند. زوج رئیس جمهور و همسر وی تا آخر عمر تحت حفاظت سرویس مخفی قرار می گیرند اما پسر آن ها بارون تنها تا 16 سالگی تحت حفاظت قرار می گیرد.

مایک پنس، معاون سابق رئیس جمهور و همسرش کارن هم تحت قانون یکسان حاکم بر حفاظت، طی شش ماه آینده همچنان از حفاظت سرویس مخفی برخوردار می شوند.

به گفته افراد آشنا با دستور ترامپ که در مقام ناشناس صحبت کردند، ترامپ می خواست همه اعضای خانواده اش که طی دولت او تحت حفاظت سرویس مخفی قرار گرفته بودند، به مدت 6 ماه دیگر هم از این سرویس بهره مند شوند.

این به معنای آن است که امنیتی که هزینه آن از مالیات تأمین می گردد، برای ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ و جارد کوشنر همسر او؛ و پسران ترامپ دونالد ترامپ جونیور، اریک ترامپ، همسرش لارا ترامپ و دخترشان تیفانی ترامپ ادامه پیدا خواهد نمود.

این حفاظت 24 ساعته متمرکز بر فرزندان بزرگسال ترامپ است، اگرچه نوه های او نیز به خاطر بودن در مجاورت والدین، از این حفاظت برخوردار می شوند.

سخنگوی سابق کاخ سفید ترامپ از اظهارنظر خودداری کرد. سخنگوی سرویس مخفی نیز از پاسخ گویی طفره رفت و گفت این آژانس در خصوص افرادی که از آن ها حفاظت می نماید، صحبت نمی نماید.

یک رئیس جمهور می تواند حفاظت سرویس مخفی را برای هر شخصی که برمی گزیند انتخاب کند، اما اینکه رئیس جمهور در حال خروجی برای خویشان بزرگسال خود که سال ها از دوره کالج آن ها گذشته، امنیت فراهم کند، بسیار غیرعادی است. معین نیست چه سابقه ای از یک رئیس جمهور در حال خروج وجود دارد که طبق آن دونالد ترامپ حفاظت یکسانی را برای دستیاران خود، آن هم پس از ترک دولت وی، تمدید می نماید.

گسترش امنیت برای خانواده ترامپ در حالی انجام می گردد که سرویس مخفی جزئیات حفاظتی برای خانواده های گسترده جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و معاون او کامالا هریس را هم تجهیز نموده است.

تیم های امنیتی تمام وقت برای حفاظت از دو فرزند بزرگسال بایدن و هفت نوه آن ها، و نیز برای حفاظت از دو پسرخوانده هریس مستقر شده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 499

به "ترامپ حفاظت 6 ماهه رایگان برای خانواده اش را خواسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ حفاظت 6 ماهه رایگان برای خانواده اش را خواسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید