جمهوری خواستار و دموکرات ها در این روزهای انتخاباتی با چه شگردهایی تبلیغ می نمایند؟

به گزارش مجله کامسا، ایرنا نوشت: کمتر از 60 روز به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است اما با نزدیک شدن به این روز، بازار تخریب و افشاگری متقابل نامزدها هم داغ تر می گردد.

جمهوری خواستار و دموکرات ها در این روزهای انتخاباتی با چه شگردهایی تبلیغ می نمایند؟

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ a4 از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا که با آغاز همه گیری کرونا شرایط خود را در این رقابت ها بسیار شنماینده می بیند، بیش از رقیب خود جو بایدن برای بقای خود کوشش دارد.

شبکه های مجازی همچون فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر و پارلر بیشترین فضاهایی است که در ورای اظهارات 2 نامزد اصلی جمهوریخواهان و دموکرات ها، رقابت و تخریب متقابل بین هواداران آنها هم به شدت جریان دارد.

ترامپ که در رقابت انتخاباتی 2016 هم در به در کردن رقبای جمهوریخواه و هم علیه نامزد دموکرات یعنی هیلاری کلینتون مهارت خوبی در تحقیر و اهانت به دست آورد، این بار هم از این تاکتیک علیه جو بایدن و کامالا هریس استفاده می نماید.

یکی از این اقدامات، انتشار فیلم های تقطیع شده از اظهارات رقبای دموکرات و پیوست کردن تصاویری از به آتش کشیده شدن ساختمان ها، حمله به پلیس یا ماشین پلیس توسط معترضان و قرار دادن صدای خنده هریس است تا به مخاطب القا کند که در صورت پیروزی تیم بایدن، هرج و مرج و آشوب در سراسر کشور گسترش خواهد یافت.

این کلیپ های تبلیغاتی به دلیل وجود صحنه های خشن و غیراخلاقی امکان پخش در اینجا نداشت.

در کنار آن، افرادی همچون دونالد ترامپ جونیور فرزند رئیس جمهوری آمریکا، رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ و بعضی سناتورهای جمهوریخواه هم دست به کار هستند و به طور مداوم برای تخریب بایدن، قلمفرسایی می نمایند.

در این راستا، پسر ترامپ روز یکشنبه با انتشار فیلمی از اعتراض کسی که گفته می گردد بازمانده جنگ عراق است و از بایدن به دلیل رای مثبت به جنگ با عراق انتقاد می نماید، نوشت: یک بازمانده نیروی هوایی بر سر بایدن به خاطر رای مثبت به جنگ عراق فریاد می کشد.

وی با صحبت های این شخص را اینگونه نوشت که ما متعجبیم که چرا باید به کسی که برای یک جنگ رای داد، رای بدهیم. جنگی که هزاران برادر و خواهر ما را به کشتن داد؟ خون آنها در دست توست، دوستانم به خاطر سیاست های شما کشته شدند.

از دیگر اقدامات تبلیغاتی که هم جنبه جذب هوادار دارد و هم بودجه ستاد انتخاباتی را افزایش می دهد، فروش تی شرت و کلاه با جملاتی از ترامپ است که در آخرین اطلاعیه ستاد انتخاباتی ترامپ به مناسبت روز کارگر 15 درصد تخفیف خورده است و به قیمت 30 دلار به فروش می رود.

کوشش ترامپ برای چسباندن صفت خواب آلود به بایدن نیز همچنان ادامه دارد و برای این کار، فیلم های مونتاژ شده ای هم از بایدن پخش می گردد که در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، این نامزد دموکرات به خواب رفته است.

واژه های استفاده شده برای بایدن و تیم او تا کنون خواب آلود، چپگرا، عامل آنتیفا، سیوسیالیسم و مارکسیسم بوده است.

از دیگر موضوعاتی که جمهوریخواهان در این روزها، به عنوان ابزاری برای تخریب رقیب دموکرات به کار گرفتند، انتشار فیلمی از نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بود که در یک سالن آرایش بدون ماسک حضور یافته بود.

این مساله در نشست خبری سخنگوی کاخ سفید، سخنرانی تبلیغاتی ترامپ و همچنین شبکه فاکس نیوز بارها مطرح شد و به نمایش درآمد.

دموکرات ها هم دست روی دست نگذاشته اند و از اعتراف های اشخاصی چون مایکل کوهن وکیل شخصی ترامپ و دیگر شخصیت هایی که علیه ترامپ اظهار نظر نموده اند، استفاده می نمایند.

مساله دیگری که این روزها داغ شده، واکنش ترامپ به کشته شدگان نظامی آمریکا در جریان سفر به فرانسه در سال گذشته است که دموکرات ها از آن علیه ترامپ استفاده نموده اند.

آنها می نویسند چندین مقام دولت ترامپ اکنون تایید نموده اند که وی بارها کهنه سربازان و اعضای نیروهای مسلح را تحقیر نموده و آنها را بازنده و احمق خوانده است. هر پرسنل نظامی یا کهنه سرباز که هنوز از ترامپ حمایت می نمایند باید شرم نمایند.

از دیگر مواردی که دموکرات ها علیه ترامپ استفاده نموده اند، مدیریت وی در ماجرای شیوع کرونا است. آنها فیلمی از ترامپ منتشر نموده اند که در فوریه می گوید ما تنها 15 مورد مبتلا به کرونا در آمریکا داریم که به زودی به صفر می رسد اما اکنون بیش از 6 میلیون و 430 هزار نفر گرفتار این بیماری شده اند.

مشکل مالی و در پی آن، بی خانمان شدن بسیاری از خانوارهای آمریکایی دیگر مساله ای است که رقبای ترامپ به آن پرداخته اند.

تیم رایان عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار مستندی از سی ان ان در این رابطه نوشت: رئیس جمهوری به جای حل مشکل، فقط با دستورات اجرایی خود قوطی را در وسط خیابان لگد زد.

وی می افزاید: با فرا رسیدن هر ماه جدید، میلیون ها آمریکایی بدهکارتر می شوند و بسیاری از آنها با احتمال بیرون راندن از خانه های خود روبرو هستند.

مساله اعتراض به نژادپرستی نظاممند و حمایت ترامپ از سفیدبرترپندارها دیگر موضوعی است که دموکرات ها از آن علیه ترامپ استفاده می نمایند.

ماریان ویلیامسون داوطلب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در رقابت های مقدماتی در این باره می گوید: آیا می دانید چگونه عوامل فدرال در پورتلند برای حمله به معترضان مسالمت آمیز به میان آنها ریختند؟

وی اضافه کرد: دور دوم را به ترامپ بدهید حتی این کار را هم انجام نمی دهند. آنها به سادگی وارد اینترنت می شوند و افرادی را که کلماتی همچون آنتیفا یا جان سیاهان مهم است را در گوگل جست وجو نموده اند را جمع آوری می نمایند.

این حقوقدان دموکرات ادامه داد: آنها خواهند گفت که برای جمع آوری رهبران جنبش هرج ومرج طلبی که برای ویرانی کشور کوشش می نمایند، لازم بود.

ویلیامسون همچنین انتقاد می نماید که چرا بیشتر افراد دستگیر شده رنگین پوست هستند.

با این حال باید منتظر ماند و شاهد افشاگری و تخریب بیشتر دو طرف در رقابت انتخاباتی سال جاری آمریکا بود که هم بایدن و هم ترامپ آن را مهم ترین انتخابات در تاریخ این کشور خوانده اند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 238

به "جمهوری خواستار و دموکرات ها در این روزهای انتخاباتی با چه شگردهایی تبلیغ می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری خواستار و دموکرات ها در این روزهای انتخاباتی با چه شگردهایی تبلیغ می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید