حدود 3000 دانشجو واکسن کرونا دریافت کردند، دستور آمد واکسیناسیون دانشجویان متوقف گردد!

به گزارش مجله کامسا، مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه واکسیناسیون نزدیک به 3 هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه اجرا شده گفت: ما به ترتیب اولویت در حال اجرا واکسیناسیون بودیم تا اینکه به ما گفته شد فرآیند واکسیناسیون متوقف گردد.

حدود 3000 دانشجو واکسن کرونا دریافت کردند، دستور آمد واکسیناسیون دانشجویان متوقف گردد!

دکتر محمد رضا رئوفی در گفت وگو با خبرنگاران در رابطه با واکسیناسیون اعضای هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: تمامی اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه، دوز اول واکسن کووید-19 را دریافت نموده اند. البته تعدادی از اساتید از قبل و بر اساس سن خود، دوز دوم واکسن را هم دریافت نموده بودند.

وی ادامه داد : قرار بود از دیروز ، تزریق دوز دوم افرادی که واکسن سینوفارم و برکت را دریافت نموده بودند، شروع کنیم که به ما اعلام شد به علت کمبود واکسن در کشور، تزریق واکسن در دوز دوم را به هفته بعد موکول کنیم. البته به تعدادی از اساتید هم واکسن آسترازنکا تزریق شده است.

مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه در داخل دانشگاه تربیت مدرس، یکهزار و 150 نفر اعم از عضو هیات علمی و کارکنان دانشگاه واکسینه شده اند، اضافه کرد: سایر اعضای هیات علمی و کارکنان در خارج از دانشگاه واکسن خود را دریافت نموده بودند.

دکتر رئوفی با اشاره به واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس گفت: ما واکسیناسیون دانشجویان را در یک فرایند چهار روزه شروع کردیم و در ابتدا واکسیناسیون دانشجویان خوابگاهی و سپس دانشجویانی که مجوز تردد در دانشگاه را داشتند انجام دادیم. پس از آن هم واکسیناسیون دانشجویان استان تهران را شروع کردیم و بعد دانشجویان دکتری واکسینه شدند و در نهایت تقریبا نیمی از دانشجویان کارشناسی ارشد واکسن خود را دریافت کردند تا اینکه دستور آمد واکسیناسیون دانشجویان متوقف گردد. به این ترتیب تا به امروز 2950 نفر از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس واکسینه شده اند و مجموع تعداد افراد واکسینه شده در دانشگاه تربیت مدرس اعم از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان به 4100 نفر میرسد.

مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس در رابطه با زمان انجام واکسیناسیون اعضای دانشگاه تربیت مدرس گفت: واکسیناسیون اساتید و کارکنان در تاریخ 11 تا 13 مرداد ماه و واکسیناسیون دانشجویان هم در تاریخ های 16 تا 19 مرداد انجام شد.

وی با بیان اینکه دانشجویان هم واکسن های سینوفارم، برکت و آسترازنکا را دریافت نموده اند، اظهار داشت: دانشجویان از میان این واکسن ها، حق انتخاب دارند.

این مقام مسئول با اشاره به فرایند واکسیناسیون دانشجویان ساکن شهرستانها اظهار کرد: حدود یک ماه پیش اسامی و مشخصات دانشجویان ساکن شهرستان را به وزارت علوم دادیم تا بر اساس هماهنگی های وزارت علوم و بهداشت، اسامی این دانشجویان در سامانه ثبت گردد و طبق وعده های این دو وزارتخانه قرار است واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی ساکن شهرستان ها از اواخر شهریور ماه و در شهر خودشان انجام گردد.

دکتر رئوفی در رابطه با اقدامات اجرا شده در مرکز بهداشت دانشگاه تربیت مدرس اسم کرد: ما در دانشگاه تربیت مدرس، قبل از اینکه شیوع کرونا به طور رسمی در کشور اعلام گردد، کار خود را در مورد رعایت موارد ایمنی شروع کردیم. چرا که ما دانشجویانی از چین و دیگر کشورها داشتیم و در بهمن ماه سال 98 این دانشجویان خارجی را در خوابگاه ها قرنطینه میکردیم. بعلاوه دانشگاه تربیت مدرس اولین دانشگاهی بود که پروتکل های بهداشتی مربوط به ویروس کرونا در بخش های مختلف دانشگاهی را با جزئیات به وزارت علوم ابلاغ کرد و این پروتکل به اسم پروتکل کشوری در کشور منتشر شد.

دکتر رئوفی با بیان اینکه در دوران شیوع کرونا کارشناسان بهداشت ما بازدیدهای روزانه را از محیط دانشگاه انجام می دادند، اضافه کرد : گزارشات این بازدیدها مستقیما به رئیس ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه تربیت مدرس ارائه میشد و بعلاوه با راه اندازی یک سامانه، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه به طور منظم از لحاظ ابتلا به کرونا پایش می شدند.

مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس در انتها اظهار داشت: این مرکز، از ابتدا کار شناسایی، درمان و پیگیری بیماران کرونایی را شروع کرد و ما همچنان به صورت روزانه افرادی که مبتلا به کووید-19 می شوند را به مسئول مربوطه اعلام میکنیم و مجوز تردد آنها به دانشگاه را لغو میکنیم و تمامی افرادی که در تماس به فرد مبتلا بوده اند، شناسایی شده و فرآیند گندزدایی انجام میگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 833

به "حدود 3000 دانشجو واکسن کرونا دریافت کردند، دستور آمد واکسیناسیون دانشجویان متوقف گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 3000 دانشجو واکسن کرونا دریافت کردند، دستور آمد واکسیناسیون دانشجویان متوقف گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید