خبرنگاران وام مسکن روستایی به 50 میلیون تومان رسید

به گزارش مجله کامسا، تهران - خبرنگاران - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به کوشش دولت برای احداث و تکمیل مسکن روستایی، گفت: سقف وام مسکن روستایی از 40 به 50 میلیون تومان افزایش یافته است و به زودی با ابلاغ بانک مرکزی، اعطای آن شروع می گردد.

خبرنگاران وام مسکن روستایی به 50 میلیون تومان رسید

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

علیرضا تابش در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه 90 میلیاردی بنیاد مسکن با بانک قرضه الحسنه مهر ایران، در جمع خبرنگاران در مورد آخرین شرایط ساخت مسکن محرومان در روستاهای کشور، گفت: ساخت 54 هزار واحد روستایی در 14 استان کشور از حدود دو سال پیش شروع شده است و کلنگ ساخت خانه های جدیدی در ماه های گذشته در بعضی استان ها بر زمین زده شده است.

وی گفت: کار ویژه دولت در ساخت مسکن محرومان این است که سهم آورده متقاضیان را دولت معادل 25 تا 30 میلیون تومان به همراه تسهیلات بانکی پرداخت می نماید تا یک واحد 60 متری با مشارکت دولت و بانک و بدون آورده متقاضی احداث گردد.

تابش اطلاع داد که پیش تر آورده دولت 25 میلیون تومان بود که اخیرا به 30 میلیون تومان افزایش یافته و بر این اساس ساخت 20 هزار واحد از این 50 هزار واحد به اتمام رسیده است.

تابش گفت: باقی واحدهای مسکونی در مرحله پیشرفت فیزیکی 30 درصدی قرار دارند و اکنون در استان های خراسان جنوبی، اردبیل، قم، کردستان، کرمان ، گلستان و سیستان و بلوچستان در حال ساخت مسکن روستایی هستیم.

وی با شرح اینکه مسکن محرومان در روستاها و شهرهای کوچک اجرایی می گردد، گفت: 14 هزار و 500 واحد نیز در حاشیه شهرهای مشهد، چابهار، زاهدان و دوگنبدان به این بنیاد واگذار شده است،همچنین تا به امروز مسکن محرومان را در دو استان کرمان و خراسان جنوبی تحویل داده ایم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به کوشش دولت برای احداث و تکمیل مسکن روستایی، گفت: سقف وام مسکن روستایی از 40 به 50 میلیون تومان افزایش یافته است و هفته گذشته در هیات دولت به تصویب رسید و به محض ابلاغ بانک مرکزی، جاری می گردد.

وی گفت: بر اساس مصوبه دولت قرار شده تا هر سال 15 درصد به سقف تسهیلات اضافه گردد قرار شد تا سال جاری نیز برای سهمیه 200 هزار مسکن روستایی تسهیلات 50 میلیون تومانی با نرخ سود پنج درصد پرداخت گردد. سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی برای سال گذشته 40 میلیون تومان بود.

آیین امضای تفاهمنامه اعطای تسهیلات قرض الحسنه به منظور یاری رسانی به احداث و تکمیل مسکن روستایی، ظهر امروز در ساختمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضای مدیران بنیاد مسکن و بانک قرض الحسنه مهر ایران درآمد.

این دومین برنامه مشترک دولت و بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف توسعه، احداث و تکمیل مسکن روستایی است.

دوسال پیش نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اختصاص اعتبار 20 میلیارد تومانی نزد بانک قرضه الحسنه مهر ایران و اختصاص 40 میلیارد تومان از منابع داخلی این بانک تفاهمنامه ای 60 میلیارد تومانی را منعقد کرد که برای ساخت و تکمیل مسکن روستایی اکنون در حال انجام است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 92

به "خبرنگاران وام مسکن روستایی به 50 میلیون تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وام مسکن روستایی به 50 میلیون تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید