مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل شما

به گزارش مجله کامسا، کاغذ دیواری ها در شخصی سازی فضاها عالی هستند و اغلب به عنوان گزینه ای برای افرادی که می خواهند دیوارهای ساده خود را به عنوان یک هنر زیبا معرفی کنند، استفاده می شود.

مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل شما

انتخاب کاغذ دیواری تازه و مناسب برای فضای داخلی و دکوراسیون منزل گاهی اوقات می تواند دلهره آور باشد. در این مطلب از خبرنگاران به بررسی مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل می پردازیم.

مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل

وقتی نوبت به انتخاب کاغذ دیواری تازه می رسد ممکن است کمی احساس ترس داشته باشید و ندانید که باید کدام مدل را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

سبک و مدل کاغذ دیواری

به طور کلی، در هنگام انتخاب کاغذ دیواری تازه باید بدانید که سبک و مدل کاغذ دیواری باید با بقیه سبک دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد. برخی از نمونه ها عبارتند از:

رسمی یا فرمال

برای یک فضای داخلی رسمی از طرح های مختلف کاغذ دیواری زیبا، مانند کاغذ دیواری با نقاشی دستی یا گل دار استفاده می شود.

غیر رسمی

انتخاب های کاغذ دیواری غیر رسمی شامل طرح های برجسته، گل دار، کریستالی یا پر زرق و برق یا طرح های انعکاسی چشمگیر است.

کژوال

این مدل از کاغذ دیواری می تواند دکوراسیون شما را با الگوهای مختلف، مانند طرح گیاهان، گل دار یا بافت، تقویت کند.

رنگ های کاغذ دیواری تازه

بهتر است در انتخاب رنگ کاغذ دیواری تازه، رنگ ها را از پالت رنگ بقیه دکوراسیون خود انتخاب کنید و یک یا چند رنگ را با انتخاب کاغذ دیواری خود تکرار کنید. از رنگ تاکیدی به عنوان رنگ اصلی در کاغذ دیواری خود برای ایجاد کنتراست (تضاد) استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح دار یا ساده، مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل

خوشبختانه این روزها تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ کاغذ دیواری تازه وجود دارد و شما محدود به استفاده از کاغذ دیواری ساده نیستید. اگر در دکوراسیون منزل خود از پارچه ها و روکش های طرح دار استفاده کرده اید، برای انتخاب کاغذ دیواری، بهتر است از الگوی تک رنگ یا کاغذ دیواری بافت دار استفاده کنید.

کاغذ دیواری بافت دار برای عمق طراحی

اگر در پی چیزی برای افزودن لایه ای از بافت و عمق طراحی بیشتر هستید، کاغذ دیواری بافت دار را انتخاب کنید. به عنوان مثال، در یک اتاق نشیمن با طراحی دنج، ممکن است کاغذ دیواری بافت دار، کاغذ دیواری با گل های برجسته یا کاغذ دیواری با طرح تکرار شونده را انتخاب کنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این رنگ خانه شما را مجذوب کننده می کند سر بزنید.

انتخاب کاغذ دیواری تازه برای بزرگ یا کوچک نشان دادن فضا

مقدار الگو کاغذ دیواری تازه می تواند اتاق را بزرگ تر یا کوچک تر نشان دهد. با استفاده از چاپ بزرگ با پس زمینه تیره تر، مقدار یک اتاق بزرگ را به شکل بصری کاهش دهید. الگو و تضاد رنگ استفاده شده در این مدل از کاغذ دیواری ها، این توهم نوری را ایجاد می کند که گویی دیوارها به هم نزدیک بوده و احساس راحتی بیشتری به اتاق اضافه می کند.

مناسب ترین کاغذ دیواری در دکور منزل برای بلندتر یا کوتاه تر نشان دادن دیوارها

یک کاغذ دیواری با طرح راه راه های افقی دیوار را بلندتر نشان می دهد در حالی که راه راه های عمودی توهم ارتفاع را ایجاد می کنند. می توانید از کاغذ دیواری تازه با راه راه های پهن یا باریک استفاده کنید یا از کاغذ دیواری با راه راه های نامنظم برای ایجاد طرحی متفاوت و خاص برای دکوراسیون منزل یا فضای کار بهره مند شوید.

محل استفاده از کاغذ دیواری

شما می توانید کاغذ دیواری را بر روی همه دیوارها در اتاق یا فقط روی یک دیوار برجسته اعمال کنید. از کاغذ دیواری می توان برای شکستن فضای دیوار یا برجسته کردن فضای دیواری که از طریق توکارها شکسته شده است استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب دکوراسیون اتاق پذیرایی باید اینگونه باشد را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 1135

به "مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکور منزل شما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید