پاپ نژادپرستی را به ویروس تشبیه کرد

به گزارش مجله کامسا، تهران (پانا) - پاپ فرانسیس نژادپرستی را تقبیح کرد، آن را به ویروسی تشبیه کرد که در کمین است، ظهور می کند و نشان می دهد که پیشرفت اجتماعی مفروض ما آنقدر واقعی و قطعی نیست که مردم فکر می کنند.

پاپ نژادپرستی را به ویروس تشبیه کرد

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در توئیتی درباره نژادپرستی در تاریخی که سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی منع تبعیض نژادی جشن می گیرد ، توئیت کرد.

پاپ نژادپرستی را به ویروسی تشبیه کرد که به سرعت جهش می یابد و به جای ناپدید شدن ، مخفی می شود و در انتظار کمین می کند. فرانسیس در توئیتی با اضافه کردن هشتگ های #FightRacism #FratelliTutti ، نوشت: موارد نژادپرستی همچنان ما را شرمنده می کنند ، زیرا نشان می دهد که پیشرفت اجتماعی مفروض ما آنطور که فکر می کنیم واقعی یا قطعی نیست.

Fratelli Tutti عنوان دائره المعارف یا سند آموزشی ویژه ای است که پاپ سال گذشته در میان پاندمی کرونا برای فشار برای همبستگی ، برادری و مراقبت از محیط زیست در سراسر جهان صادر کرد. در توئیت خود ، فرانسیس هیچ مورد خاصی از نژادپرستی یا مکان را ذکر نکرد. وی در طول دوران پاپی خود از حقوق افرادی که در جوامع به حاشیه رانده شده اند، از جمله مهاجران، حمایت کرده است. بزرگداشت سالانه سازمان ملل در 21 مارس به مناسبت سالگرد روزی که پلیس در شارپویل ، آفریقای جنوبی ، در یک تظاهرات مسالمت آمیز علیه قوانین آپارتاید در سال 1960 ، آتش گشود و 69 نفر را کشته بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 601

به "پاپ نژادپرستی را به ویروس تشبیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپ نژادپرستی را به ویروس تشبیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید