کرونا، فهرست سیاه اروپا: ممنوعیت ورود برای اتباع 54 کشور از جمله آمریکا و روسیه

به گزارش مجله کامسا، هنوز به طور تعیین معلوم نیست که آیا کشورهایی از خاورمیانه از جمله ایران در این فهرست قرار می گیرند یا خیر.

کرونا، فهرست سیاه اروپا: ممنوعیت ورود برای اتباع 54 کشور از جمله آمریکا و روسیه

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

در پی تداوم بحران سلامت ناشی از همه گیری ویروس کرونا در بعضی نقاط دنیا مرزهای اروپا به روی 54 کشور که هنوز پیروز به کنترل این بحران سلامت نشده اند، بسته باقی می ماند.

به گزارش خبرنگاران؛ یک منبع آگاه در اتحادیه اروپا ضمن تایید این موضوع در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز توضیح داد که در این فهرست سیاه نام بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه جای گرفته است.

اتحادیه اروپا در حالی چنین دست به اتخاذ چنین تصمیمی زده که مقامات اغلب کشورهای اروپایی پیش تر اعلام نموده بودند که مرزهای خارجی بر اساس یک رویکرد هماهنگ و جمعی از ابتدای ماه آینده میلادی به روی مسافران گگردده خواهد شد.

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار یورونیوز قرار گرفته مسئولان اروپایی دو فهرست مجزا برای صدور مجوز ورود به مسافران خارجی تهیه نموده اند.

یکی از این فهرست ها شامل کشورهایی است که اتباع آنها اجازه عبور از مرزهای خارجی اتحادیه را دارند و در دیگری که می توان عنوان فهرست سیاه به آن داد نام کشورهایی درج شده که شهروندان آنها پس از بازگشایی مرزها از ابتدای ماه ژوئیه همچنان از ورود به کشورهای عضو این اتحادیه منع می شوند.

در فهرست سیاه اتحادیه اروپا که قرار است تا سرانجام روز چهارشنبه 24 ژوئن تکمیل گردد نام کشورهایی چون روسیه، برزیل و قطر دیده می گردد و هنوز به طور معین معلوم نیست که آیا کشورهایی از خاورمیانه از جمله ایران در این فهرست قرار می گیرند یا خیر.

مسئولان اروپایی قرار است ابتدای هفته آینده به صورت رسمی تصمیم خود را اعلام نمایند که در این صورت جزئیات بیشتری از دو فهرست تهیه شده برای صدور مجوز سفر به اتحادیه اروپا در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

مقامات بروکسل پیش تر زمانی که کلیات این تصمیم معین شده بود اعلام کردند که فهرست ها بر اساس نرخ ابتلا به ویروس در کشورهای دنیا تدوین و تهیه خواهد شد.

بر این اساس، داده های اپیدمیولوژی مبنا قرار خواهد گرفت و بعضی کشورها که همچنان از نرخ بالای ابتلا برخوردارند در فهرست سیاه گنجانده خواهد شد.

آنچه تا به امروز در اختیار یورونیوز قرار گرفته حکایت از آن دارد که شهروندان 47 کشور مجوز عبور از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را دریافت خواهند کرد و اتباع 54 کشور نیز در فهرست سیاه ورود به کشورهای اتحادیه قرار خواهند گرفت.

اطلاعاتی که به صورت اختصاصی در اختیار یورونیوز قرار گرفته و از گنجانده شدن نام ایالات متحده در فهرست سیاه اتحادیه اروپا حکایت دارد با آنچه نشریه نیویورک تایمز پیش تر منتشر نموده است، همخوانی دارد.

در ایالات متحده آمریکا تا به امروز بیش از 2 میلیون و سیصد هزار مورد ابتلا به بیماری کووید19 به ثبت رسیده و بیش از 120 هزار نفر از شهروندان این کشور نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

شروع بازگشایی مرزهای اروپا با وجود کرونا

هشدار سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره تاثیر کرونا بر افزایش فساد

انگلیس دارای بیشترین قربانیان کرونا در اروپا

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kamsaco.ir شناسه مطلب: 146

به "کرونا، فهرست سیاه اروپا: ممنوعیت ورود برای اتباع 54 کشور از جمله آمریکا و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، فهرست سیاه اروپا: ممنوعیت ورود برای اتباع 54 کشور از جمله آمریکا و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید