بهداشت دهان و دندان

حذف لبنیات از رژیم غذایی چه فواید و مضراتی دارد؟

محصولات لبنی نقش مهمی در رژیم غذایی دارند، چون سرشار از کلسیم، پروتئین و سایر مواد مغذی هستند. اما بسیاری از مردم به علت حساسیت، عدم تحمل غذایی یا ترجیحات شخصی از مصرف آن ها اجتناب می نمایند. کسانی که از رژیم غذایی بدون لبنیات پیروی می نمایند، ممکن است...

27 شهریور 1401

فیلم ، رازگشایی علمی از سوگواری تکان دهنده گورخر ایرانی در مرگ فرزند !

کمتر از دو سال قبل یک ویدئوی تکان دهنده از حیات وحش ایران خبرساز شد. گورخر زرد ایرانی در پارک ملی توران دومین فرزندش را بلافاصله پس از تولد از دست داد. این ویدئو ده ها هزار بار دست به دست چرخید. گورخری که از گله جدا افتاده بود و حاضر نبود مرگ فرزند را باور...

24 شهریور 1401

تور هند: 10 دانشگاه برتر هند کدامند؟

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید، هند می تواند یکی از گزینه های خوب پیش روی شما باشد. در این مقاله با بهترین دانشگاه های هند آشنا می شوید.

19 بهمن 1400

فواید و مضرات قره قروت چیست؟

قره قروت یکی از فرآورده های جانبی شیر است. این فرآورده از حرارت دادن آب ماست و یا آب پنیر یا پساب کشک به دست می آید. قره قروت بسیار ترش مزه است و نوع پاستوریزه آن برای بدن بسیار مفید می باشد.

29 آبان 1400

آشنایی با آروگولا و فواید آن

آروگولا یک گیاه برگ دار سبز است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است، البته آروگولا خواص بسیار مناسبی هم برای سلامت بدن افراد به همراه دارد.

24 آبان 1400

جنگل های بارانی گرمسیری

جنگل های بارانی گرمسیری منطق جنگلی در اطراف استوا، با گیاهانی زیاد که همواره سبز هستند، می باشند. این جنگلها بسیار گرم هستند و باران در طول سال در آنها میبارد. اگر چه تنها 7 درصد از سطح زمین با جنگل

7 آبان 1400

پیامدهای بلندمدت اختلالات تغذیه

هر چقدر دوره ماندگاری یک اختلال تغذیه بیشتر باشد، عیب و نقص بیشتری در توانایی کارکردن، عشق ورزیدن، بازی کردن و به طور کلّی زندگی طبیعی فرد به وجود خواهد آمد. دوره اختلال تغذیه بسیار شبیه سایر مسائل روانی از قبیل سوء مصرف مواد یا الکل، افسردگی، اضطراب...

10 مهر 1400

در پی مکمل غذایی در دوران بارداری و شیر دهی

ایا مکمل غذایی مناسبی برای خانم های باردار و مادران شیرده که بر پایه شیر گاو بوده،حاوی پروتئین ،چربی و تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد احتیاج دوران بارداری و شیردهی باشد،وجود دارد؟

28 شهریور 1400

افزایش 25 درصدی قیمت شوینده ها

خبرنگاران- بر اساس نامه انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران به شرکت های تولیدی، از امروز قیمت مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، پودر و مایعات لباسشویی، صابون و خمیردندان 25 درصد و مابقی محصولات 20 درصد افزایش خواهد داشت.

12 مرداد 1400

از تغییر زمان برگزاری آزمون های علوم پزشکی تا سومین کارت زرد مجلسی ها به وزیر علوم

برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

11 مرداد 1400

کوشش ها برای یافتن جعبه سیاه هرکولس آمریکایی ارتش فیلیپین ادامه دارد

نیروهای امنیتی فیلیپین کماکان در کوشش برای یافتن جعبه سیاه هواپیمای هرکولس آمریکایی دست دوم ارتش فیلیپین هستند که روزهای گذشته سقوط کرد.

18 تیر 1400

خبرنگاران رشد شاخص های سلامت، هدیه انقلاب تا دورترین نقاط خراسان رضوی

مشهد- خبرنگاران- وقوع انقلاب اسلامی در ایران و شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران شاخصهای سلامت را در بین جمعیت روستایی، مناطق محروم، زنان، بچه ها و در حوزه زیرساختها در تمامی کشور به ویژه در استان خراسان رضوی به نحو چشمگیری افزایش داده است.

23 اسفند 1399

اتفاقاتی که با مصرف پنیر در بدن شما رخ می دهد

پنیر تقویت کننده دندان ها، کنترل اشتها به شمار می آید، زیرا حاوی مقدار زیادی پروتئین است.

16 بهمن 1399